راهبرد بازار؛ تعطیلی ۵ درصد واحدهای تولید و توزیع طلا

راهبرد بازار؛ تعطیلی ۵ درصد واحدهای تولید و توزیع طلا

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۶:۵۹

اقتصاد ایران: دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا ضمن تشریح علل گرانی طلا گفت: بدلیل شیوع کرونا، افزایش و عدم ثبات قیمت و شرایط اقتصادی مردم شاهد کاهش تقاضای خرید طلا بودیم که منجر به تعطیلی ۵ درصد از واحدها شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران ،  نادر بذرافشان با بیان این مطلب اظهار کرد: طی ۱۰ روز گذشته با توجه به اخبار سیاسی، اقتصادی، نوسانات نرخ نفت و نزدیک شدن به ایام پایانی سال میلادی در مجموع ۴۶ دلار افزایش نرخ اونس جهانی را داشتیم و در بازار داخل با توجه به نوسانات و افزایش نرخ ارز از هفته گذشته و اوایل این هفته، یک مقدار شاهد افزایش قیمت طلا و سکه در بازار بودیم.

دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: اما از روز دوشنبه و طی ۲ روز گذشته با توجه به کاهش نرخ ارز و نبود تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا، روند افزایش قیمت طلا تبدیل به روند کاهشی شد و حدود ۴۸ ساعت است که قیمت های طلا و سکه در بازارها کاهشی شده اند.

وی در مورد وضعیت تقاضای خرید طلا، تصریح کرد: از ابتدای سال با توجه به شیوع کرونا، افزایش قیمت ها، نوسانات و عدم ثبات قیمتی که در برهه ای کاهشی می شود و در برهه ای افزایشی و شرایط اقتصادی مردم، رفتار جامعه در قبال خرید طلا و سکه تغییر کرده است. در گذشته مرسوم بود که مردم تمایل زیادی به خرید مصنوعات طلا و سکه داشتند و عمده دارایی خود را تبدیل به طلا می کردند اما در حال حاضر این روند تغییر کرده است و تقاضا ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش یافته است.

بذرافشان گفت: همچنین کاهش تقاضا، موجب شد از ابتدای سال ۵ درصد از واحدهای تولیدی و توزیعی طلا تعطیل شوند.

دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار کرد: با توجه به کاهشی شدن روند قیمت ارز، کاهش تقاضا و انتشار اخبار سیاسی و اقتصادی از مذاکرات برجام، این احتمال تقویت می شود که روند قیمت طلا و سکه طی روزهای آینده کاهشی شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

13 − سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ سرمایه‌گذاران اصلی از بیت‌کوین فراری شدند

اقتصاد ایران: قیمت سهام صرافی ارز دیجیتال که نشان‌دهنده مسیر اصلی سرمایه‌گذاران فردی برای خرید ...