راهبرد بازار؛ جدیدترین ماشین آلات بافندگی در کارخانه بافت بلوچ ایرانشهرتامین شده است

راهبرد بازار؛ جدیدترین ماشین آلات بافندگی در کارخانه بافت بلوچ ایرانشهرتامین شده است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۱:۳۵

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا محسن صالحی روز جمعه در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف کارخانجات گسترش صنایع بافت بلوچ ایرانشهر به همراه رییس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: پروژه های مختلف نوسازی در شرکت بافت بلوچ ایرانشهر در دست اجراست و پروژه ریسندگی که در سال گذشته به بهره برداری رسید در حال تولید بوده و طبق برنامه‌ریزی به دنبال افزایش ظرفیت است.

وی گفت: عملیات زیرساختی واحد بافندگی کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر نیز در حال انجام بوده و پیمانکار آن مشخص شده است.

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: بخش بافندگی و تکمیل رنگ با برآورد ۱۰ میلیون یورو و ۵۶۰ میلیارد ریال برای احداث واحد ریسندگی با ظرفیت سالانه ۱۸میلیون متر پارچه در دست اجراست.

وی بیان کرد: بخش رنگرزی نیز با ظرفیت پایینی در حال فعالیت است که با برنامه ریزی های به عمل آمده امیدواریم این بخش با ظرفیت و ارزش افزوده بیشتری فعالیت داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا رییس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از دیگر واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان ایرانشهر بازدید کردند.

کارخانه بافت بلوچ، یک واحد صنعتی زیرمجموعه بخش نساجی کشور است که بیش از ۱۰ سال به دلایل مختلف در حالت رکود و تعطیلی به سر می برد. کارخانه‌ای نامدار که با نام و نشان ایرانشهر پیوند خورده و بعد از گذشت سالیان نسبتا زیاد از تعطیلی، هنوز جایگزینی برایش پیدا نشده است.

به گفته مدیر این کارخانه پس از تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم فعال شدن کارخانه بافت بلوچ و حل مشکلات این کارخانه، پیگیری‌های فراوانی از سوی دفتر ایشان و دیگر مسوولان صورت گرفت و عزم همگانی برای فعال شدن این کارخانه نساجی شکل گرفت.

کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر با ظرفیت اسمی ٢٢ تن نخ در روز و ٢٨ میلیون متر پارچه در سال در ٢٢ بهمن سال ۶٠ افتتاح و شروع به تولید آزمایشی کرد که بهره‌برداری رسمی آن از سال ۶٣ آغاز شد اما به دنبال آتش سوزی این کارخانه در سال ٨٧ سالن ریسندگی این واحد به طور کامل از بین رفت.

پس از این حادثه بعد از فروش قطعه قطعه تجهیزات ساختمان کارخانه به منظور واگذاری در لیست سازمان خصوصی سازی قرار گرفت اما بعدها مسئولان متوجه شدند که برای حل مشکل این واحد صنعتی در مرحله نخست باید این مجموعه از لیست واگذاری به سازمان خصوصی سازی خارج شود تا شرکت های توسعه گر بتوانند برای سرمایه گذاری و حیات بخشیدن به این مجموعه ورود پیدا کنند.

سرانجام در هفته آخر سال ۹۳ با تحقق این خواسته، کارخانه بافت بلوچ از لیست سازمان خصوصی سازی خارج شد و برای احیا به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران واگذار شد و تحت حمایت دولت قرار گرفت.

با توجه به اهمیت این مجموعه در امر تولید و ایجاد اشتغال و توجه ویژه مسوولان کشوری و پیگیری مسوولان استانی، عملیات بازسازی و نوسازی این کارخانه در سال‌های اخیر در دستور کار دولت قرار گرفت تا قفل تعطیلی آن با کلید تدبیر گشوده شود تا مانند گدشته امید را در دل های مردم ایرانشهر زنده کند. 

بافت بلوچ به عنوان صنعتی مادر و محوری می تواند نقشی حیاتی در منطقه ایفا کرده و به رویش خوشه های دیگر توسعه و اشتغالزایی کمک کند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفده − 1 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تولید فوم سرد صندلی خودرو با محلول نانویی دانش بنیان ایرانی

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه گروه علم و آموزش ...