راهبرد بازار؛ امضای تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت ۵۰هزار واحد مسکونی در مناطق آزاد

راهبرد بازار؛ امضای تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت ۵۰هزار واحد مسکونی در مناطق آزاد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۶:۴۲

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «محمود محمودزاده» در خصوص تامین اراضی در مناطق آزاد برای اجرای نهضت ملی مسکن، اعلام کرد: برخی از شهرهای کشور در محدوده جغرافیایی مناطق آزاد واقع شده‌اند که گرچه نیاز به مسکن در آنها وجود دارد اما مدیریت اراضی مناطق آزاد، تحت‌اختیار وزارت راه و شهرسازی نیست و در اختیار سازمان منطقه آزاد است.

وی گفت: به همین منظور نیز تفاهم‌نامه‌ای با مناطق آزاد برای احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن به امضا رسیده است.

معاون مسکن و ساختمان با تاکید بر اینکه برخی از ساکنان محدوده جغرافیایی مناطق آزاد نیاز به تقویت در حوزه مسکن دارند، افزود: طبق آمارها بخشی از تفاهم‌نامه با مناطق آزاد در منطقه ماکوی آذربایجان‌غربی در حال احداث است.

محمودزاده توضیح داد: شهرهای مهمی همچون آبادان، خرمشهر، کیش، قشم و … در مناطق آزاد واقع هستند و ساکنان آن مناطق نیز توقع دارند تا دولت بخشی از طرح نهضت ملی مسکن را در آن مناطق اجرایی و عملیاتی کند که توقع به جایی است.

وی اظهار امیدواری کرد تا وزارت راه و شهرسازی در همکاری با دبیرخانه مناطق آزاد، پروژه‌هایی را برای افراد واجد شرایط در مناطق آزاد در راستای اجرای نهضت ملی مسکن برنامه‌ریزی و اجرایی کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تفاهم‌نامه تامین اراضی ۵۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در مناطق آزاد برای احداث واحدهای مسکونی، پیگیری می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

2 × 5 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ وزیر راه و شهرسازی: فرم “ج” برای متقاضیان نهضت ملی مسکن اصلاح شد

رستم قاسمی روز جمعه در حاشیه  کلنگ زنی طرح نهضت ملی مسکن در گفت و ...