راهبرد بازار؛ رییس بنیاد مسکن :بازسازی مناطق زلزله زده چهار ماه دیگر پایان می‌یابد

راهبرد بازار؛ رییس بنیاد مسکن :بازسازی مناطق زلزله زده چهار ماه دیگر پایان می‌یابد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۳:۵۰

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ، اکبر نیکزاد روز یکشنبه به خبرنگاران در بجنورد اظهار داشت: ۳۰ هزار واحد مسکونی خسارت دیده از حادثه زلزله در برنامه بازسازی قرار گرفت که اکنون ۱۰ هزار واحد تکمیل و ۲۰ هزار واحد از آن باقی مانده است.

وی با اشاره به خسارت های زلزله به واحدهای مسکونی استان هرمزگان گفت: در این حادثه ۲ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی نیاز به بازسازی پیدا کرد و ۷۵۰ واحد مسکونی هم باید تعمیر شود.

نیکزاد خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای کار برای بازسازی مناطق زلزله زده استان هرمزگان، استان‌ های سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد به کمک آمده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اکنون نیمی از واحدهای مسکونی در روستاهای کشور باید مقاوم سازی شود افزود: با توجه به زلزله خیز بودن مناطق مختلف کشور، باید به مقاوم سازی واحدهای مسکونی سرعت دهیم و در این زمینه سالی ۲۰۰ هزار تا ۲۵۰ هزار واحد مسکونی مقاوم سازی می شود.

وی اظهار داشت: سقف تسهیلات بهسازی طرح ویژه مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی افزایش یافته است و این تسهیلات با نرخ پنج درصد و دوره بازپرداخت ۲۰ ساله در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

نیکزاد گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن روستایی با سقف ۲۰۰ میلیون تومان، ماهیانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قسط پرداخت می کنند اما با توجه به اینکه برخی خانواده های محروم توان پرداخت همین میزان را ندارند، حمایت های لازم از آنان انجام می شود.

وی افزود: در سال ۸۴ تنها هفت درصد از منازل روستاییان کشور مقاوم سازی شده بود اما با پرداخت تسهیلات بهسازی اکنون این رقم به ۵۰ درصد افزایش یافته است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: تسهیلات مسکن روستایی با ضمانت زنجیره ای پرداخت می شود.

اکبر نیکزاد برای افتتاح ۱۴۳ واحد مسکونی مناطق زلزله زده روز یکشنبه برای دومین بار در طی ۲ ماه گذشته به خراسان شمالی سفر کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 × یک =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خسارت ۱۸۶۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های ۹ استان

اقتصاد ایران: معاون سازمان راهداری با اشاره به انسداد آزادراه خرم‌آباد-پل زال به دلیل سیل ...