راهبرد بازار؛ دستور کار باکو، توسعه روابط با تهران است

راهبرد بازار؛ دستور کار باکو، توسعه روابط با تهران است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۶:۵۱

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، «شاهین مصطفی یف» در جلسه کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان که عصر امروز به ریاست «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی به عنوان رییس مشترک کمیسیون اقتصادی دو کشور برگزار شد، گفت: اشتراکات فرهنگی، دینی و تاریخی دو کشور بسیار زیاد است و دستور کار جمهوری آذربایجان توسعه روابط با ایران است.

وی افزود: امروز دیدارهایی با مقامات ارشد ایرانی از جمله وزیر راه و شهرسازی برگزار کردیم که یکسری از دستورکارها در آن بررسی شد. همزمان بخشی از هیات اعزامی از آذربایجان به ایران در دیگر وزارتخانه‌ها در حال مذاکره هستند.

مصطفی یف گفت: برای همکاری دو کشور ظرفیت‌های زیادی وجود دارد. امروز ما این ظرفیت‌ها و امکانات را بررسی می‌کنیم.

معاون نخست وزیر آذربایجان ادامه داد: به عنوان روسای کمیسیون اقتصادی دو کشور روابط تنگاتنگی با یکدیگر داریم و از این به بعد ملاقات‌های متعددی با رئیس ایرانی این کمیسیون برگزار خواهیم کرد.

مصطفی یف از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک در باکو خبر داد و گفت: نشست بعدی این کمیسیون در باکو برگزار می‌شود و سفر ما با مذاکرات پرثمر ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور کل حوزه‌های اقتصادی را پوشش می دهد، افزود: در زمینه افزایش روابط تجاری می‌توانیم مذاکره داشته باشیم. در حوزه نیرو و انرژی هم پروژه‌های متعددی داریم که در حال انجام است.

مصطفی یف یادآور شد: وزیر راه و شهرسازی ایران به صادرات و تولید مشترک خودرو در آذربایجان اشاره کرد اما من می‌گویم در زمینه تولید قطعات خودرو هم می‌توانیم با ایران همکاری کنیم.

وی افزود: واردات ماشین آلات کشاورزی از ایران نیز می تواند مورد مذاکره واقع شود. موافق همکاری با ایران در همه بخش‌های اقتصادی هستیم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 − سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ایران در دولت سیزدهم تولیدکننده پارچه ایربگ خودرو شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، تولید بومی پارچه‌های ایربگ خودرو ...