راهبرد بازار؛ توافق ایران و جمهوری آذربایجان در امور حمل و نقل

راهبرد بازار؛ توافق ایران و جمهوری آذربایجان در امور حمل و نقل

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۹:۵۴

قاسمی افزود: دو کشور از گذشته روابط بسیار خوبی با هم داشته‌اند و تلاش می‌کنیم روز به روز این روابط را گسترش دهیم.

وی گفت: یکی از موضوعاتی که امروز درباره آن مذاکره می‌کنیم احداث پل مرزی آستاراچای میان دو کشور است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین پروژه ریلی رشت – آستارا برای ایران و جمهوری آذربایجان به عنوان بخشی از کریدور بین‌المللی شمال- جنوب مهم است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در رابطه با این پروژه با طرف آذربایجانی مذاکره می‌کنیم گفت: شرکت‌های آذربایجانی در آستارا برای یک ترمینال سرمایه‌گذاری کرد‌ه‌اند که بخشی از آن باقی مانده که در جلسه امروز در رابطه با آن مذاکراتی انجام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی قطار مسافری نخجوان – مشهد را جزو موضوعات مورد علاقه ایران و جمهوری آذربایجان عنوان کرد و با بیان اینکه همکاری‌های حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیت از موضوعات نشست خصوصی امروز با معاون نخست وزیر آذربایجان خواهد بود، گفت: در رابطه با موافقتنامه کریدور خلیج فارس – دریای سیاه نیز میان دو کشور مذاکراتی صورت خواهد گرفت و تلاش می‌کنیم تا قبل از برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور یعنی تا دو ماه و نیم آینده این موافقتنامه را آماده امضا کنیم.

قاسمی همچنین از مذاکره برای راه‌اندازی پرواز‌های دو کشور خبر داد و با یادآوری اینکه ایران‌خودرو در آذربایجان، خودرو را به صورت سی‌کی‌دی تولید می‌کند تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم بحث اخذ عوارض از کامیون‌های ایرانی در آذربایجان است که آن را در جلسه خصوصی بررسی و حل می‌کنیم.

وی با اعلام اینکه ایران فناوری‌های خوبی در اختیار دارد و می‌تواند در آذربایجان کامیون و اتوبوس بسازد گفت: برای حضور شرکت‌های ایرانی در اجرای پروژه‌های عمرانی کشور آذربایجان اعلام آمادگی می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه روابط ما با آذربایجان برادرانه بوده و خواهد بود تاکید کرد: این روابط را هر روز گسترش می‌دهیم و سفر معاون نخست وزیر آذربایجان به ایران نشان‌دهنده این موضوع است.

توافق ایران و جمهوری آذربایجان در امور حمل و نقل

وزیر راه و شهرسازی کشورمان و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان بر لزوم همکاری‌های بیشتر دو کشور در زمینه حمل و نقل و ترانزیت تاکید کردند.

آقایان رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و شاهین مصطفی‌یف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان که در تهران به سر می‌برد، در دیداری که بعدازظهر امروز در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی و با حضور معاونان وزارت راه و شهرسازی و جمعی از مقامات دولتی و بخش خصوصی جمهوری آذربایجان برگزار شد، بر لزوم پیگیری توافقات قبلی دو کشور در دیدار‌های مقامات تهران و باکو در زمینه حمل و نقل، ترانزیت کالا و خدمات مرتبط با صنعت حمل و نقل دو کشور تاکید کردند.

دو طرف از سطح کنونی همکاری‌ها ابراز نارضایتی کرده و خواهان گسترش آن در زمینه‌های مورد علاقه دو کشور شدند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 × چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ پذیرش دو آپارتمان مسکونی شهرداری تهران در بورس کالا

اقتصاد ایران: دو ملک شهرداری تهران شامل دو واحد آپارتمان مسکونی در بازار فرعی بورس ...