راهبرد بازار؛ کاهش ۲ تا ۳۳ درصدی قیمت بلیت هواپیما از فردا

راهبرد بازار؛ کاهش ۲ تا ۳۳ درصدی قیمت بلیت هواپیما از فردا

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۱:۵۵

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، دو هفته بعد از اعلام وزیر راه‌ و شهرسازی در خصوص سیاست دولت برای کنترل نرخ بلیت بخش حمل‌و نقل و کاهش هزینه‌های سفر به خصوص سفر هوایی، امروز انجمن شرکت‌های هواپیمایی از کاهش نرخ بلیت هواپیما و اجرای آن از فردا (اول آذرماه) خبر داد.

شرکت‌های هواپیمایی از ابتدای تابستان امسال به صورت خودسر و در اقدامی یک طرفه به بهانه ادامه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها، قیمت ها را تا ۴۰ درصد افزایش دادند.

امروز (یکشنبه) انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام‌کرد که از ابتدای آذر ۱۴۰۰ نرخ بلیت پروازهای داخلی به طور متوسط ۱۲ تا ۱۳ درصد کاهش می‌یابد. این کاهش قیمتی نسبت به قیمت‌های تیر ماه ۱۴۰۰ خواهد بود.

در نرخنامه جدید که بر اساس دلار ۲۸ هزار تومانی سیاست گذاری شده است کاهش قیمت‌ها از ۲ تا ۳۳ درصد است اما به طور متوسط کاهش قیمت‌ها ۱۲ تا ۱۳ درصد بوده است.

بر اساس این خبر این کاهش نرخ در مسیرهای مختلف پروازی ایجاد شده است و  شرکت‌های هواپیمایی از ابتدای آذر نرخ‌های جدید را اعمال می‌کنند.

ارائه بسته‌های غذایی و انجام کترینگ در پروازها نیز تا پایان کرونا تابع سیاست‌های شرکت های هواپیمایی خواهد یود.

کاهش قیمت به صورت میانگین ۱۲ درصد و مسافران بخش حمل و نقل هوایی می توانند از اینجا نرخنامه جدید را که در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی بارگذاری شده است ملاحضه کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هشت + نوزده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ پذیرش دو آپارتمان مسکونی شهرداری تهران در بورس کالا

اقتصاد ایران: دو ملک شهرداری تهران شامل دو واحد آپارتمان مسکونی در بازار فرعی بورس ...