راهبرد بازار؛ بهره‌برداری از ۱۴۳ مسکن زلزله‌زده خراسان شمالی آغاز شد

راهبرد بازار؛ بهره‌برداری از ۱۴۳ مسکن زلزله‌زده خراسان شمالی آغاز شد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۲:۲۱

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا بازسازی این تعداد واحد مسکونی در روستاهای زلزله زده اواخر اردیبهشت ماه امسال خراسان شمالی در اولویت قرار گرفته بود.

همچنین با حضور رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۸۰۰ قلم لوازم ضروری که با همت بنیاد مستضفان تامین شده بود، میان زلزله زدگان استان توزیع شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این آیین از پیگیری برای تصویب تسهیلات متمم برای زلزله زدگان خراسان شمالی خبر داد و گفت: تسهیلات متمم برای زلزله زدگان جامانده از دریافت این کمک ها پیگیری می شود و درخواست های انجام شده در این زمینه به مسوولان منعکس می شود.

اکبر نیکزاد اظهار داشت: حدود ۵۰۰ واحد مسکونی زلزله زده استان از دریافت تسهیلات بازسازی از قلم افتاده، البته این طبیعی است زیرا در ابتدا، برخی واحدهای خسارت دیده تعمیری تشخیص داده شده بود اما بعد مشخص شد باید مشمول دریافت وام برای بازسازی قرار گیرند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با تلاش های استاندار و مدیران در استان اقدامات بسیار ارزشمندی برای بازسازی مناطق زلزله زده انجام شده است.

وی افزود: مردم خسارت دیده از زلزله اطمینان داشته باشند که تا ساخت آخرین واحد خسارت دیده در کنار مردم هستیم.

وی با اشاره به برخی انتقادها از حضور نیافتن مسوولان کشوری در مناطق زلزله زده خراسان شمالی گفت: هرچند مسوولان به علت برخی مشغله ها نتوانسته اند در ای مناطق حضور یابند اما مردم بدانند برای بازسازی مناطق زلزله زده، در کنارشان هستیم.

نیکزاد افزود: خوشبختانه بانک ها همکاری خوبی برای سرعت دادن به بازسازی مناطق زلزله زده داشتند و استقرار بانک ها در این مناطق سبب سرعت دادن به کار تشکیل پرونده ها و رسیدگی به آن شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: سرعت دادن به زمان بهره برداری از واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله، دغدغه مردم  است.

بر اساس اعلام  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی، زلزله بهار امسال به یکهزار و ۳۰۲ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای سه شهرستان گرمه، جاجرم و مانه و سملقان خسارت وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا در این آیین از تلاش برخی مسوولان استان برای بازسازی مناطق زلزله زده خراسان شمالی قدردانی شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 × سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ثبت تخلیه و بارگیری۴۲ میلیون تن کالا در بنادر در دولت سیزدهم

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از وزارت راه‌وشهرسازی، بر ...