راهبرد بازار؛ موسسه رازی آماده تحویل ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا تا سال آینده است

راهبرد بازار؛ موسسه رازی آماده تحویل ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا تا سال آینده است

زمان انتشار : 1400/09/04 - 11:44

سید جواد ساداتی نژاد روز پنجشنبه در نشستی که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در موسسه رازی مستقر در کرج برگزار شد با بیان اینکه محصولات این موسسه به خصوص در بخش کرونا مشتری خارجی نیز دارد، خاطرنشان کرد: با این وجود اعتقاد ما بر این است که اول در داخل از واکسن تولیدی این موسسه حمایت شود تا بر این اساس بتواند نسبت به صادرات نیز اقدام نماید.

وی با اشاره به ظرفیت های موسسه رازی گفت: تصور این که اگر مووسسه رازی نیز در حوزه تولید واکسن انسانی و دامی فعال نبود چه مسایلی رخ می داد، غیر قابل باور است.

ساداتی نژاد اظهار داشت : از سوی دیگر اگر این حجم تولید واکسن از سوی این موسسه نبود با توجه به امنیت غذایی و انسانی فوق العاده ای که این موسسه دارد و در واقع رقیب ندارد، معلوم نبود که تا چه میزان می بایست ارز می دادیم.

وی ادامه داد: بر این اساس شاید نخستین جایی که باید برای واکسن کرونا به آن ماموریت می دادیم و لاغیر، مووسسه  رازی بود و شاید نیز در این رابطه نامهربانی کرده باشیم.

وزیر جهاد  کشاورزی گفت: با این وجود این موسسه و تمام فعالان آن و مجموعه پژوهشی اش بر روی این موضوع به صورت علمی و تخصصی  با هدف برآورده کردن نیاز کشور و آینده و با جسارت کار کردند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه رازی دانشمندان قابل تقدیری دارد، اظهار داشت: در این موسسه از لحاظ تکنیکی یک رده بالاتر از واکسن های دنیا حرکت شده و در واقع حرکتی که برای ساخت واکسن کرونا انجام دادند یک کار معمولی نبود بلکه با تخصص و تحقق آن را انجام دادند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رازی از جنس وزارت بهداشت است، تصریح کرد: این موسسه تنها یک کارخانه تولیدی نیست بلکه رازی مجموعه ای از کارخانه، دانشمند، استاد و دانشجو است که با یکدیگر این لوکوموتیو را به حرکت درآورده اند.

ساداتی نژاد گفت: بر همین اساس انتظار ما از وزارت بهداشت این است که به این لوکوموتیو که در واقع خانه این وزارتخانه است، بیشتر از همیشه توجه و حمایت شود.

وی گفت: خواهش ما این است که با این نگاه مشترک پیش برویم، رازی دارایی وزارت بهداشت و پشتوانه سلامت مردم ایران است که در این بین نیاز است در بحث خرید واکسن به این موسسه حمایت های لازم صورت بگیرد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: باید با تلاش و پشتیبانی از این موسسه، کمک کنیم تا رازی هر چه بیشتر رو به جلو حرکت کند.

وی با بیان اینکه رازی تا شهریور ماه آمادگی عرضه ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا را دارد گفت: نیاز است تا در  شتاب بخشی روند تولید هفت واکسن دیگر این موسسه نیز حمایت های لازم صورت بگیرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ امام جمعه اردبیل: ۲۵ سد معیشتی نیمه‌تمام استان تعیین تکلیف شود

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ، آیت‌الله سیدحسن عاملی روز ...