راهبرد بازار؛ حدود سه هزار هکتار زمین برای طرح نهضت مسکن ملی مازندران تامین می‌شود

راهبرد بازار؛ حدود سه هزار هکتار زمین برای طرح نهضت مسکن ملی مازندران تامین می‌شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۷:۲۶

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ، سهم سالانه مازندران از طرح نهضت  ملی مسکن ساخت ۳۸ هزار خانه است که طبق اعلام اداره کل راه وشهرسازی استان تاکنون ۳۶ هزار و ۶۸۸ نفر برای خانه دار شدن از مسیر اجرای این طرح ثبت نام کرده اند.

طرح نهضت ملی مسکن اول مهر ماه امسال توسط رییس جمهوری برای اجرا به وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد. ثبت نام در این طرح هم با معرفی سامانه سامانه ملی sama.mrud.ir (ثمن) شروع شد.

براساس دستورالعمل قانون جهش تولید مسکن که در زمان حاضر مرحله تامین اراضی اجرای این طرح در مازندران است قرار است طی چهار سال ؛۱۵۲ هزار واحد مسکونی در استان ساخته شود

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران مهدی رازجویان در جلسه  شورای مسکن مازندران که با هدف چگونکی تامین زمین مورد نیاز برای اجرای قانون جهش مسکن با خضور مدیران کل راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، محیط زیست، منابع طبیعی ساری و نوشهر در استانداری برگزار شد ، افزود: شخص استاندار مازندران بر تسریع تهیه زمین و آغاز عملیات اجرایی ساخت مسکن تاکید دارد.

وی ادامه داد: برای اجرای قانون جهش مسکن، ۵۰۰ هکتار زمین توسط منابع طبیعی شرق استان در اختیار اداره کل راه و شهرسازی قرار داده شده و بزودی ۲هزار و ۵۰۰ هکتار دیگر نیز اختصاص خواهد یافت.

رازجویان گفت : منابع طبیعی غرب استان نیز دو منطقه را مشخص کرده که نیاز است برای تامین زمین تلاش بیشتری داشته باشد.

وی افزود : اگر ادارات کل منابع طبیعی شرق و غرب استان بتوانند زمین‌های مورد نظر را تامین کنند، آن وقت با در اختیار گذاشتن این زمین‌ها به راه و شهرسازی، در استان مازندران بیش از آنچه که مدنظر است، زمین جهت اجرای قانون جهش مسکن تامین خواهد شد.

معاون استاندار تاکید کرد : برای تسریع و تخفیف صدور پروانه ساخت نیز به شهرداری‌ها تاکیدات لازم انجام شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

نوزده − 8 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ترافیک سنگین در برخی ورودی‌های تهران

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا از مرکز یاد ...