راهبرد بازار؛ محل کارخانه تراشه‌سازی جدید سامسونگ در آمریکا انتخاب شد

راهبرد بازار؛ محل کارخانه تراشه‌سازی جدید سامسونگ در آمریکا انتخاب شد

زمان انتشار : 1400/09/05 - 05:47

شرکت سامسونگ الکترونیکس تصمیم گرفته است کارخانه تراشه سازی پیشرفته‌ای در شهر تیلور تگزاس احداث کند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از یک منبع آگاه نوشت: این غول کره‌ای شهر تیلور را که نزدیک مجتمع تولید فعلی‌اش قرار دارد، انتخاب کرد. سامسونگ و مقامات تگزاس این تصمیم را بعدازظهر روز سه‌شنبه اعلام خواهند کرد. با این حال یک نماینده سامسونگ اعلام کرد هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است و از اظهارنظر بیشتر خودداری کرد.

سامسونگ امیدوار است مشتریان آمریکایی بیشتری را جلب کرده و فاصله با رقیب تایوانی خود شرکت TSMC را کم کند. این تصمیم چند ماه پس از آزاد شدن لی جائه یونگ از زندان و پس از اعلام سرمایه‌گذاری چند میلیاردی TSMC و اینتل برای تاسیسات تولید پیشرفته در جهان گرفته می شود. صنعت تراشه سازی در شتاب برای تامین تقاضای فزاینده پساکرونایی است که ظرفیت جهانی را با محدودیت روبرو کرده است.

کارخانه جدید حضور سامسونگ در شهر آستین را تقویت خواهد کرد. این شرکت در آستین تاکنون حدود ۱۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده و بیش از سه هزار کارمند دارد و بخشی از پیشرفته‌ترین تراشه‌های آمریکا را تولید می کند. طبق اسنادی که سامسونگ به مقامات تیلور ارائه کرده است، این شرکت سرمایه گذاری حدود ۱۷ میلیارد دلار و ایجاد حدود ۱۸۰۰ شغل در  ۱۰ سال نخست را در برنامه خود دارد.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی و وال استریت ژورنال پیش‌تر گزارش کرده بودند تیلور برای محل کارخانه تراشه سازی جدید سامسونگ انتخاب شده است.

سامسونگ از اقدام دولت آمریکا برای مقابله با قدرت اقتصادی رو به رشد چین و انتقال بخشی از تولید پیشرفته که در دهه‌های گذشته به آسیا منتقل شده بود به آمریکا، بهره می برد. طرح مذکور پس از کمبود جهانی تراشه که صنعت خودروسازی و صنایع دیگر را مختل کرد، فوریت بیشتری پیدا کرد. کمبود تراشه میلیاردها دلار به درآمد شرکتها ضربه زد و کارخانه‌ها را ناچار کرد کارگرانشان را به مرخصی اجباری بفرستند و آسیب پذیری آمریکا در برابر زنجیره تامین متنوع را نمایان‌تر ساخت. جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در ژوئن طرحی را پیشنهاد کرد که شامل ۵۲ میلیارد دلار برای تقویت تولید داخلی تراشه بود.

دولت بایدن مکررا بر ضرورت افزایش تولید تراشه در آمریکا تاکید و اعلام کرده که بهترین راه برای جلوگیری از محدودیتهای زنجیره تامین یا اختلالاتی مشابه تاثیر پاندمی کووید ۱۹ بر تامین است. آمریکا ماه گذشته یک سیستم هشدار زودهنگام برای شناسایی شوکهای مربوط به کووید برای زنجیره تامین نیمه رسانا ایجاد کرد. دولت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان خواسته است نظرسنجی درباره موجودی انبار خود، تقاضا و سیستمهای تحویل را کامل کنند تا دولت بتواند مسائل احتمالی را بهتر شناسایی کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این اواخر دولت آمریکا با برنامه شرکت اینتل برای اداره کارخانه‌ای در چنگدوی چین برای تولید ویفرهای سیلیکونی مخالفت کرد. کاخ سفید از دموکراتها در مجلس نمایندگان آمریکا خواسته است لایحه ۵۲ میلیارد دلاری موسوم به قانون تراشه‌ها را تصویب کنند که تحقیقات نیمه رسانا و تولید داخلی را تامین مالی خواهد کرد. دولت بایدن گفته است این قانون به آمریکا کمک خواهد کرد با چین رقابت کرده و از کمبود عرضه بلندمدت جلوگیری کند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

14 − 11 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ عقب‌نشینی ایلان ماسک از قیمت پیشنهادی برای توییتر

ایلان ماسک با اشاره به این که ممکن است حسابهای جعلی توییتر حداقل چهار برابر ...