راهبرد بازار؛ تولید هفت هزار و پانصد تن محصولات باغی در رضوانشهر

راهبرد بازار؛ تولید هفت هزار و پانصد تن محصولات باغی در رضوانشهر

زمان انتشار : 1400/09/06 - 05:59

 مهندس فرامرز آصفی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشاورزان رضوانشهری سالانه حدود هفت هزار و پانصد تن انواع محصولات باغی شامل کیوی، گردو، انواع مرکبات، خرمالو، ازگیل، به، سیب، خوج، گوجه سبز و سایر میوه ها را تولید و روانه بازارهای مصرف می کنند.

 وی با بیان این که بخش اعظم این محصولات را کیوی به خود اختصاص داده است افزود: مساحت سطح زیر کشت این محصول ۲۰۵ هکتار و میزان برداشت کیوی در باغهای رضوانشهر و پره سر، سالانه حدود چهار هزار و ۴۵۰ تن می باشد .

وی با اشاره به میزان تولید گردو در باغهای رضوانشهر و پره سر افزود: سطح زیر کشت گردو در این مناطق با احتساب درختان پراکنده ۴۴۵ هکتار است که سالانه ۲۴۸ تن گردو برداشت می شود.

آصفی در ادامه  گفت: این شهرستان دارای اقلیم سازگار با میوه ازگیل می باشد و مساحت باغهای این محصول حدود ۴۶ هکتار می باشد که همه ساله بیبش از ۲۰۰ تن میوه ازگیل در این مناطق تولید و برداشت می شود.

 مدیرجهادکشاورزی رضوانشهر همچنین میزان برداشت سالانه انواع مرکبات را در این شهرستان بیش از ۲۰۰ تن اعلام و اضافه کرد: بیش از ۲۰۰ باغدار بهره مند از ۱۴ هزار اصله نهال در مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر در تولید مرکبات فعالیت دارند.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و از قطب های مهم تولید محصولات باغی در غرب این استان می باشد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ هشدار دامپزشکی گیلان برای پیشگیری تب‌کریمه کنگو

در اطلاعیه دامپزشکی استان گیلان که امروز دوشنبه منتشر شد، آمده‌است: با توجه به افزایش ...