راهبرد بازار؛ ضرر ۳۰۰میلیارد دلاری بازار رمزارزها

راهبرد بازار؛ ضرر ۳۰۰میلیارد دلاری بازار رمزارزها

زمان انتشار : 1400/09/06 - 16:17

اقتصاد ایران: بازار رمزارزها که اخیرا تحت تاثیر عوامل گوناگون نوسانات قابل توجهی تجربه کرده، این بار به دلیل نگرانی از اثرات نوع جدید ویروس کرونا که در آفریقا شناسایی شده، به شدت روند نزولی در پیش گرفت.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران، در طول ۱۲ساعت گذشته سقوط ۱۰درصدی تجربه کرد و بازار رمزارزها روز جمعه حدود ۳۰۰میلیارد دلار از دست داد. این سقوط ناگهانی در میان ترس سرمایه‌گذاران مبنی بر اینکه نوع جدید ویروس کرونا می‌تواند موجب اقدامات قرنطینه‌ای جدید، تعطیلی مشاغل و توقف بهبود اقتصاد جهانی شود، رخ داد. 

بر اساس داده‌های به دست آمده، بیت‌کوین پس از صعود به قیمت ۵۹هزار و ۴۰۰دلار در اواخر روز پنجشنبه، روز جمعه با تجربه افت ۱۰درصدی، تا ۵۳هزار و ۵۰۰دلار سقوط کرد.

همچنین اتریوم، دومین رمزارز بزرگ جهان، از قیمت ۴هزار و ۵۵۰دلار در همان بازه زمانی، ۱۴درصد سقوط کرد و به ۳هزار و ۹۱۰دلار رسید. برخی آلت‌کوین‌ها نیز پیش از آنکه بهبود محدودی را نشان دهند، تا ۲۰درصد سقوط کردند.

بر اساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، کل ارزش بازار رمزارزها از ۲.۶۸تریلیون دلار به ۲.۳۹تریلیون دلار کاهش یافت و ۲۹۰میلیارد دلار از دست داد.

این سقوط در بازار رمزارزها با توجه به نگرانی سرمایه‌گذاران از سویه جدید ویروس کرونا به نام  B.1.1.529 در آفریقای جنوبی رخ داد که می‌تواند باعث اعمال قرنطینه‌های جدید، تعطیلی مشاغل و توقف روند بهبود اقتصاد جهانی شود.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اوایل روز جمعه جلسه ویژه‌ای برای بحث در مورد ویروس جدید شناسایی شده تشکیل داد و خاطرنشان کرد که این نوع با سرعت قابل توجهی در حال شیوع بوده و پی بردن به اثرات آن چند هفته طول می‌کشد.

کریستین لیندمیر، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در کنفرانس خبری سازمان ملل گفت: “تجزیه و تحلیل اولیه نشان می‌دهد که این نوع دارای جهش‌های زیادی است که به مطالعات بیشتری نیاز دارد.”

در میان این عدم اطمینان و ترس، بازارهای سهام آسیا حدود ۲درصد ضرر کردند، در حالی که بازار سهام اروپایی افت بیش از ۳درصد داشتند

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بیست − هشت =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ کاهش ارزش پول ترکیه/ یک دلار برابر ۱۷.۵ لیر شد

اقتصاد ایران: امروز نیز ارزش پول ترکیه کاهش یافت و ۱۷.۵ لیر در برابر یک ...