راهبرد بازار؛ قزوین باید به بهشت شرکتهای دانش‌بنیان تبدیل شود

راهبرد بازار؛ قزوین باید به بهشت شرکتهای دانش‌بنیان تبدیل شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۴:۰۱

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران،محمد مهدی اعلایی در حاشیه نشست کارگروه فناوری و پژوهشی استان قزوین اظهار کرد: قزوین با توجه به ظرفیت‌های بالا و متنوع صنعتی، کشاورزی و گردشگری، موقعیت ممتاز ارتباطی و جغرافیایی، وجود مراکز علمی و دانشگاهی معتبر و با قدمت و برخورداری از نیروی انسانی پویا و متخصص باید به بهشت شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها در کشور تبدیل شود.

استاندار قزوین ادامه داد: بر اساس نقشه جامع علمی کشور، بخش عمده‌ای از ارزش افزوده اقتصاد کشور باید از طریق فعالیت‌های اقتصادی دانش بنیان تأمین شود که بستر ظهور و بروز آن با استقرار شرکت‌های دانش بنیان در پارک‌های علم و فناوری است.

این مسئول گفت: در این راستا بهبود وضع زیرساخت‌ها به منظور توسعه استقرار شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور را از طریق کمک دستگاه‌های اجرایی و بهره گیری از توان دستگاه‌های ملی در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی با بیان اینکه بر اساس جهت گیری ها باید از طریق افزایش بهره وری، رشد اقتصادی را نصیب کشور کنیم، تبیین کرد: بهره وری با کمک شرکت‌های دانش بنیان و فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی نیروهای مستقر در این شرکت‌ها به ارمغان می‌آید.

اعلایی خاطرنشان کرد: منابع انسانی شاغل در شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور باید از سوی فعالان بخش صنعت بیش از پیش مورد توجه و استفاده قرار بگیرند تا شاهد تحول و بهره وری در حوزه تولید باشیم و اثرات آن را در اقتصاد ملی مشاهده کنیم.

استاندار قزوین با اشاره به تفاهم نامه یک شرکت دانش بنیان قزوینی با یک شرکت سوریه‌ای برای تولید مشترک و صادرات محصولات فناورانه یادآور شد: شرکت‌های دانش بنیان باید ضمن رفع نیازهای کشور، با تولید محصولات رقابت پذیر، چشم انداز صادراتی داشته و به فکر فعالیت و حضور در بازارهای بین المللی نیز باشند.

این مسئول ادامه داد: قدم اول برای این روند هدف گذاری کشورهای منطقه که با آنها دارای تعاملات زیادی هستیم، خواهد بود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

20 − 16 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ جدیدترین گزارش رده بندی اینترنت موبایل و ثابت

جدیدترین گزارش رده بندی اینترنت موبایل و ثابت کشورها منتشر شد که براساس آن میانه ...