راهبرد بازار؛ خبر خوش صالح آبادی درباره بهبودی اوضاع اقتصادی

راهبرد بازار؛ خبر خوش صالح آبادی درباره بهبودی اوضاع اقتصادی

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۶:۱۵

اقتصاد ایران: رئیس کل بانک مرکزی گفت: از نظر ورود ارز به کشور در شرایط بسیار خوبی هستیم و پیش بینی من این است که در آینده نزدیک اوضاع رو به بهبود خواهد رفت.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران ، علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی گفت: گفت: خوشبختانه امسال دسترسی بانک مرکزی و سیستم اقتصادی کشور به منابع ارزی، بهبود قابل ملاحظه ای داشته است. از نظر ورود ارز به کشور در شرایط بسیار خوبی هستیم و پیش بینی من این است که در آینده نزدیک اوضاع رو به بهبود خواهد رفت.

وی افزود: کل تأمین ارزی که در کشور و برای واردات تمام کالاها صورت گرفته معادل ۳۶ میلیارد دلار است که بخشی از آن در سامانه نیما و بخشی دیگر نیز از طریق بانکی تأمین شده است. این مقدار به مراتب از مجموع ارز تامین شده در سال گذشته بیشتر است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در سال جاری  بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی معادل ۲۲.۴ میلیارد دلار بوده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در سال جاری عرضه ارز در سامانه نیما توسط صادرکنندگان معادل ۲۰ میلیارد دلار بوده است که این میزان  در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد افزایش داشته است.

صالح آبادی تاکید کرد: تسهیل بازگشت ارزهای صادراتی از طریق ارائه مشوق های صادراتی و ایجاد تبادل مستقیم بین صادرکنندگان و واردکنندگان در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو × 3 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مصباحی مقدم: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی متناسب با شرایط اقتصادی باشد

«غلامرضا مصباحی مقدم» امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، ...