راهبرد بازار؛ پیش بینی کاهش رشد اقتصادی آمریکا از ترس شیوع اُمیکرون

راهبرد بازار؛ پیش بینی کاهش رشد اقتصادی آمریکا از ترس شیوع اُمیکرون

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۹:۱۶

اقتصاد ایران: بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی خود از رشد اقتصادی آمریکا را در سال ۲۰۲۲ از ترس شیوع اُمیکرون و اختلال در عرضه، به ۳.۸ درصد کاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران به نقل از راشاتودی، بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی خود از رشد اقتصادی آمریکا را در  سال ۲۰۲۲ از پیش بینی قبلی برابر با ۴.۲ درصد به ۳.۸ درصد کاهش داد.

این چشم انداز به علت افزایش ریسک ها و بی ثباتی در مورد سویه جدید ویروس کرونا موسوم به اُمیکرون کاهش یافته است.

جوزف بریگز، اقتصاددان گلدمن ساکس گفت سویه جدید ویروس کرونا می تواند بازگشایی اقتصاد آمریکا را کند کند اما انتظار می رود که تنها تاثیر منفی ناچیزی بر هزینه خدمات داشته باشد.

بریگز  در یادداشتی در روز شنبه  نوشت: «درحالی که بسیار از پرسش ها بدون پاسخ مانده است، ما فکر می کنیم اکنون یک سناریو کاهشی با شیب ملایم که در آن ویروس بسیار سریع تر گسترش می یابد اما ایمنی در برابر این بیماری شدید تنها اندکی کم شده است، وجود دارد.»

بنا بر اعلام بانک گلدمن ساکس، اگر سایر کشورها محدودیت های شدیدتری اعمال کنند، گسترش ویروس می تواند کمبود عرضه را تشدید کند.

در این گزارش آمده است، با این حال، افزایش نرخ واکسیناسیون در میان شرکای تجاری خارجی می تواند از اختلال شدید در عرضه جلوگیری کند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفده − 7 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ حباب سکه ۱۱۰ هزار تومان کاهش داشت

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه ایرنا، بررسی بازار سکه ...