راهبرد بازار؛ کاهش پیش بینی‌ها درباره رشد اقتصاد انگلیس

راهبرد بازار؛ کاهش پیش بینی‌ها درباره رشد اقتصاد انگلیس

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۱:۱۸

اقتصاد ایران: کنفدراسیون صنایع بریتانیا اعلام کرد که به نظر می رسد اقتصاد انگلیس در سال جاری میلادی و همچنین در سال ۲۰۲۳ به دلیل مشکلات جهانی زنجیره تامین، کندتر از آنچه قبلا تصور می‌شد، رشد کند و دولت باید سرمایه گذاری تجاری بلندمدت را تشویق کند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران ، کنفدراسیون صنایع بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد که به نظر می رسد اقتصاد انگلیس در سال جاری میلادی و همچنین در سال ۲۰۲۳ به دلیل مشکلات جهانی زنجیره تامین، کندتر از آنچه قبلا تصور می‌شد، رشد کند و دولت باید سرمایه گذاری تجاری بلندمدت را تشویق کند.

کنفدراسیون صنایع بریتانیا پیش بینی های خود را برای رشد اقتصادی انگلیس از ۸.۲ درصد به ۶.۹ درصد در سال ۲۰۲۱ و از ۶.۱ درصد به ۵.۱ درصد در سال ۲۰۲۲ کاهش داد.

به گفته این سازمان، این کاهش پیش بینی بیشتر منعکس کننده رشد ضعیف اقتصادی نسبت به آخرین پیش بینی ها در ماه ژوئن است و مشکلات زنجیره تامین را نشان می دهد. مشکلاتی که روند بهبودی پس از رکود ناشی از شیوع کرونا در سال گذشته را کند کرده است و احتمالاً در اواسط سال ۲۰۲۲ به پایان می رسد.

با توجه به اینکه صادرات هنوز ضعیف است، هزینه هایی که خانوارها انجام می دهند ۹۰ درصد رشد را در سال آینده و دو سوم رشد را در سال ۲۰۲۳ به لطف بازار کار قوی و پس‌اندازهایی که در طول همه‌گیری جمع‌آوری شده است، به خود اختصاص می‌دهند.

بر اساس این گزارش، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاری تجاری در این کشور طی سال آینده ۸.۲ درصد رشد کند و از سطح قبل از همه‌گیری فراتر رود، اما با کاهش سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در اواسط سال ۲۰۲۳، زمانی که مشوق‌های مالیاتی به پایان می‌رسد، احتمالاً این جهش کوتاه مدت خواهد بود.

راین نیوتن اسمیت، اقتصاددان ارشد کنفدراسیون صنایع بریتانیا، گفت: سیاستی که ۱۸ ماه دنبال شده نمی‌تواند سرمایه‌گذاری کم را در طول چهار دهه تغییر دهد.

پیش‌بینی‌های جدید این سازمان نشان می‌دهد که تورم در ماه آوریل به ۵.۲ درصد می‌رسد و برای حدود یک سال دیگر بالاتر از هدف ۲ درصدی بانک مرکزی انگلیس باقی خواهد ماند در حالی که نرخ بیکاری تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۳.۸ درصد کاهش می‌یابد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سه × 5 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ارز ۴۲۰۰ تومانی، تولید را کاهش و واردات را افزایش داد

«حسن فروزان‌فرد» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: با وجود عرضه ...