راهبرد بازار؛ راه‌های خراسان جنوبی تا وضعیت مطلوب فاصله دارد

راهبرد بازار؛ راه‌های خراسان جنوبی تا وضعیت مطلوب فاصله دارد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۴:۰۵

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، جواد قناعت روز دوشنبه در دیدار مدیرکل و معاونان راه و شهرسازی خراسان جنوبی ضمن تشکر از حوزه راه و شهرسازی استان به‌واسطه کارهایی که انجام شده است افزود: رسیدن استان به نقطه مطلوب، کار و تلاش مضاعف را می‌طلبد.

وی بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام حوزه راه و مسکن تاکید کرد و گفت: در جذب منابع و اخذ مجوزها از مرکز نباید زمان را از دست بدهیم.

استاندار خراسان جنوبی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و نقشی که راه‌ها در توسعه استان دارند، نباید در پیگیری‌ها فرصت را از دست بدهیم.

وی تصریح کرد: هرچه اصرار و سماجت ما بیشتر باشد، مطمئنا نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت و خواهیم توانست در اهداف استان موفق‌تر باشیم.

قناعت افزود: راه از زیرساخت‌ها و پیش نیازهای اصلی است که در هر نوع پیشرفت و تعالی منطقه، حرف اول را می‌زند.

وی با اشاره به مصوبات سفر رییس جمهوری به استان گفت: در قالب این مصوبات تاکنون مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تحقق مصوبات به استان اختصاص یافته است.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی به سهم بسزای حوزه راه‌ها از این مصوبات اشاره کرد و افزود: این موضوع نشان‌دهنده دغدغه استان، اهمیت راه‌ها و توجه دولت است.

وی تاکید کرد: باید برای جذب کامل این اعتبارات سفر، همزمان با تهاترها و سایر راهکارها به عنوان ظرفیت‌های نهفته که گره‌گشا هستند، همه تلاش خود را انجام دهیم.

قناعت از پیگیری‌هایی گفت که برای شتاب‌بخشی به روند اجرای پروژه راه‌آهن خراسان جنوبی انجام شده است و افزود: پیگیری‌ها برای تحقق مصوبات و برنامه‌های مربوط به راه‌آهن همچنان ادامه دارد.

وی طرح جهش تولید مسکن را از برنامه‌های اولویت‌دار دولت خواند و تصریح کرد: باید اجرای این طرح به گونه‌ای پیش برود که طی چهار سال، سهمیه استان به‌طور کامل جذب شود و به نتیجه برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی نیز در این نشست طی گزارش مبسوطی از اقدامات حوزه فعالیتی خود گفت و افزود: خراسان جنوبی به لحاظ وسعت، سومین استان و از نظر طول راه‌های اصلی، فرعی و روستایی با ۱۷ هزار و ۱۶۲ کیلومتر، ششمین استان کشور است.

وحید داعی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد ترانزیت کشور به افغانستان از راه‌های استان انجام می‌شود گفت: با توجه به ترددهای فراوان در محورهای استان، دوبانده‌سازی به‌طور ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه راه‌ها به تشریح وضعیت استان در زمینه اجرای پروژه‌های مسکن مهر، اقدام ملی و جهش تولید مسکن پرداخت.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

10 + بیست =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تردد خودروها در محورهای کندوان و هراز پرحجم است

سرهنگ یدالله جهان‌تاب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به بارش ...