راهبرد بازار؛ بدهی عمومی آمریکا از مرز ۲۹ هزار میلیارد دلار عبور کرد

راهبرد بازار؛ بدهی عمومی آمریکا از مرز ۲۹ هزار میلیارد دلار عبور کرد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۶:۲۳

اقتصاد ایران: طی روزهای گذشته بدهی عمومی آمریکا از مرز ۲۹ هزار میلیارد دلار عبور کرده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران  به نقل از usdebtclock، در سکوت کامل و بی خبری مطلق طی روزهای گذشته بدهی عمومی آمریکا از مرز ۲۹ تریلیون دلار عبور کرد.

هم اکنون بدهی عمومی آمریکا ۲۹ هزار و ۱۲ میلیارد دلار است که در تاریخ این کشور بی سابقه است.

نکته مهم این آمار این است که بر اساس این رقم و جمعیت آمریکا هم اکنون هر شهروند آمریکایی ۸۷ هزار دلار بدهی دارد. در واقع هر نوزاد آمریکایی در بدو تولد ۸۷ هزار دلار بدهی دارد. سهم هر شهروند آمریکایی که مالیات می‌دهد، هم از این بدهی ۲۲۹ هزار دلار است.

یکی از نکات اصلی آمار کنونی رسیدن کسری بودجه فدرال آمریکا است که هم اکنون به ۲ هزار و ۸۰۸ میلیارد دلار رسیده است که البته این آمار رسمی است. آمار واقعی کسری بودجه‌ آمریکا اما به مرز ۳ تریلیون دلار رسیده و از رقم ۲ هزار و ۹۷۷ میلیارد دلار عبور کرده است.

دلیل این کسری بودجه این است که درآمد مالیاتی آمریکا طی سال جاری ۴ هزار و ۵۲ میلیارد دلار بوده اما مخارج دولت فدرال ۷ هزار میلیارد دلار بوده که اختلاف این دو عدد رقم واقعی کسری بودجه آمریکا است.

نکته جالب‌تر آنکه در حالی که سهم بدهی عمومی از تولید ناخالص داخلی آمریکا در دهه ۱۹۸۰ معادل ۳۴.۷ درصد بود اما حالا به ۱۲۵ درصد رسیده است. این سهم در دهه ۲۰۰۰ میلادی هم ۵۵ درصد بود که حالا ۲.۵ برابر شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

8 − پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ پیش بینی IMF از وضعیت اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۲

اقتصاد ایران: رئیس صندوق بین‌المللی پول، طی اظهاراتی پیش بینی کرد که سال ۲۰۲۲ برای ...