راهبرد بازار؛ خرید حمایتی زرشک از هفته آینده آغاز می‌شود

راهبرد بازار؛ خرید حمایتی زرشک از هفته آینده آغاز می‌شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۱:۳۰

جواد قناعت شامگاه سه‌شنبه با اعلام این خبر از نتایج دیدار خود با معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت و افزود: براساس مذاکراتی که با مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور انجام شد و توافق صورت گرفته، مقرر شد بعد از تصویب نهایی دستورالعمل خرید حمایتی زرشک، عملیات اجرایی خرید حمایتی از ۲۵ آذر ماه توسط شبکه تعاون روستایی استان آغاز شود.

وی بیان کرد: قیمت نهایی زرشک در این طرح متعاقبا اعلام خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی به تسهیلات و اعتبارات اختصاص یافته به این طرح اشاره کرد و گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح ۲۵۰ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: از شنبه آینده اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت برای راه‌اندازی بارگاه‌ها، سردخانه و انبار نگهداری زرشک استان توسط سازمان تعاون روستایی آغاز می‌شود.

قناعت با تاکید بر اهمیت برندسازی محصولات استراتژیک خراسان جنوبی از جمله زرشک گفت: در گام بعدی موضوع برندسازی را با همکاری سازمان تعاون روستایی دنبال خواهیم کرد و به این ترتیب با برنامه‌ریزی مدون، برند ملی زرشک خراسان جنوبی ثبت می‌شود.

این دیدار با حضور “سلمان اسحاقی” نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در تهران انجام شد.

استاندار خراسان جنوبی هفته گذشته (هشتم آذر ماه) در مراسم معارفه خود قول داد که با پیگیری‌های صورت گرفته طی دو یا سه هفته آینده زرشک باقیمانده روی دست کشاورزان با قیمت مناسب به فروش برسد.

خراسان جنوبی با ۱۸ هزار و ۶۰۰ هکتار سطح زیر کشت، رتبه اول تولید زرشک را در ایران به خود اختصاص داده و فصل برداشت این محصول از اواخر مهر تا نیمه اول آذر ماه است.

۳۸ هزار خانوار در زمینه کاشت و برداشت زرشک در خراسان جنوبی فعالیت دارند و پیش‌بینی شده امسال از این سطح زیر کشت ۲۲ هزار و ۳۰ تن زرشک خشک معادل ۱۱۰ هزار تن زرشک تازه برداشت شود که ۹۸ درصد زرشک بی‌دانه کشور است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

2 × چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مقاومت قیمت برنج مازندران در سقف ۶۰ هزار تومان

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ، قیمت هرکیلوگرم برنج کیفی ...