راهبرد بازار؛ اتمام ساخت مسکن مهر استان البرز تا قبل از پایان دولت تدبیر و امید

راهبرد بازار؛ اتمام ساخت مسکن مهر استان البرز تا قبل از پایان دولت تدبیر و امید

زمان انتشار : 1399/12/22 - 10:26

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «احمد اصغری‌مهرآبادی» با اشاره به اینکه سهم مسکن مهر هشتگرد ۴۹ هزار و ۵۴۷ واحد بوده که از این تعداد، هم‌اکنون ۳۵ هزار واحد در تعهد شهرهای جدید هشتگرد است که در مراحل پایانی قرار دارد و مابقی به دلیل آنکه پیشتر فاقد متقاضی بوده یا به دلایل مختلف راکد مانده بودند از آمار مسکن مهر هشتگرد خارج شده و برخی نیز به دلیل مشکلات و مسائل حقوقی در دادگاه‌ها در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: برای آنکه مسکن مهر هشتگرد سریعتر به اتمام برسد از محل تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن کمک می‌دهیم تا هر چه زودتر باقیمانده‌های مسکن مهر فاقد متقاضی به اتمام برسند.

مهرآبادی خاطرنشان کرد: سازمان ملی زمین و مسکن برای تکمیل این واحدها علاوه بر آورده متقاضیان، تسهیلات ۴۵ میلیون تومانی مسکن مهر با سود ۴ درصد، تسهیلات مسکن ملی نیز به این واحدها تخصیص می‌دهد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن همچنین از بازدید خود از چندین پروژه که روند کندی داشتند و هم اکنون در ریل تکمیل قرار گرفتند خبر داد و گفت: پروژه‌های جنوب سازه که روند کندی در اجرا داشت با تزریق ۱۰ میلیارد تومان از محل زمین به پروژه ها برای ساخت، سرعت گرفته است. همچنین نواقص پروژه آذرنگ عمران برطرف و مشکلات آسانسور پروژه کلبه‌سازان نیز حل شده است.

مهرآبادی در خصوص مسکن مهر استان البرز نیز توضیح داد: سهمیه مسکن مهر در استان البرز در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت حدود ۳۴ هزار و ۸۰۰ واحد و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ۸ هزار و ۷۰۰ واحد بود. هم اکنون ۲۵۰۰ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و یک هزار و ۷۹۱ واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر باقیمانده است که در مرحله نازک کاری قرار دارند و به زودی تکمیل و تحویل متقاضیان می شوند.

x

این مطالب را نیز ببینید!

ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است

تهران- ایرنا- مرکز مدیریت راه‌های کشور ترافیک ظهر روز شنبه دوازدهم فروردین ماه در محورهای ...