راهبرد بازار؛ شعار حفظ زمین‌های زراعی بدون حمایت از کشاورزان فقظ جنبه تبلیغاتی دارد

راهبرد بازار؛ شعار حفظ زمین‌های زراعی بدون حمایت از کشاورزان فقظ جنبه تبلیغاتی دارد

زمان انتشار : 1399/12/22 - 13:55

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به شهرستان دماوند و ضمن تشکر از این حضور، اظهار داشت: غالب مردم دوست دارند تا ساخت و سازشان قانونی و بی دردسر باشد، پس باید قوانین واقع بینانه اصلاح شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه نیازهای مردم و گسترش شهرها و روستاها را فراموش نکنیم، بیان داشت: البته با زمین خواران و کوه خواران و غارتگران منابع طبیعی باید به شدت برخورد شود اما بسیاری از مردم اینگونه نیستند.

وی ادامه داد: برخی از آنان زمین بی آب و علف را خریده و با کاشت درخت، فضای سبز را گسترش داده اند و برای استراحت به سرپناه کوچکی نیاز دارند.

خطیب جمعه دماوند خاطرنشان کرد: باید فرقی گذاشت بین زالو صفتانی که زمین های کشاورزی بزرگ را به قیمت ارزان خریده، قطعه بندی می کنند و با قیمت های چندبرابر فروخته و تبدیل به شهرک مسکونی می کنند با افرادی که در باغ شخصی خود بنای کوچکی برای استراحت خانواده و تفریح سالم می سازد.

حجت الاسلام فتاح دماوندی در ادامه خطبه های این هفته نیز افزود: جبهه استکبار اگر بتواند زور می گوید، ظلم و غارت می کند و می کشد و اگر نتواند فریب می دهد تا برما غلبه کند؛ دولت های ظالم و ضد بشریت گاهی تهدید می کنند و می ترسانند و گاهی نیز فریب می دهند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران دیگر فریب مذاکره با گرگ صفتان را نخواهد خورد چراکه مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود؛ ملت ایران بداند برای حل مشکلات کشور راهی جزو مدیریت صحیح و جهادی نیست و مردم منتظر دولت جوان حزب الهی هستند.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری انتخابات پرشور و برگزیدن دولت انقلابی جواب با هدف رفع مشکلات و قوی تر شدن ایران، گفت: در انتخابات پیشرو، تائید صلاحیت ها باید تقوای سیاسی رعایت شده و تعهد و تخصص حرف اول را می زند و از تمایلات حزبی و جناحی دور باشد.

حجت الاسلام فتاح دماوندی افزود: باید میدان را برای رقابت سالم همه جناح های وابسته به نظام اسلامی باز بگذاریم تا میزان مشارکت بالا رود و هیات های نظارت باید طوری عمل کنند که هم شور انتخاباتی زیاد شود و هم غیر صالح ها نتوانند وارد میدان انتخابات شوند.

امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی و بزرگداشت شهدا با بیان اینکه تکریم و بزرگداشت شهدا اختصاص به روز خاصی ندارد، گفت: تکریم و احترام به شهدا احترام به اسلام و قرآن و اهل بیت است و هر روز، روز بزرگداشت آنان محسوب می شود.

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خسارت ۶۰ درصدی سرمای بهاره به باغات مشگین شهر

اردبیل-ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از خسارت ۶۰ درصدی سرمازدگی ...