راهبرد بازار؛ ارزان‌ترین نرخ برق جهان در کدام کشورها است؟

راهبرد بازار؛ ارزان‌ترین نرخ برق جهان در کدام کشورها است؟

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۳:۴۱

اقتصاد ایران: یک پایگاه اینترنتی انگلیسی بعد از تجزیه و تحلیل قیمت برق در ۲۳۰ کشور مختلف جهان ۳ کشور آسیای مرکزی را به فهرست ۱۰ کشور دارای ارزان ترین نرخ برق جهان افزود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران ، در دوشنبه، کارشناسان پایگاه اینترنتی « Cable.co.uk» بریتانیا در گزارشی قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان را در فهرست ۱۰ کشور نخست دارای ارزان‌ترین نرخ برق در جهان قرار دادند.

بر اساس این گزارش، در پی تجزیه و تحلیل قیمت برق در ۲۳۰ کشور مختلف جهان مشخص شد که کشورهای آفریقای شمالی و مرکزی و همچنین کشورهای شوروی سابق دارای ارزان‌ترین برق در سراسر جهان هستند.

 در منطقه آسیای مرکزی قرقیزستان در موقعیت چهارم این فهرست قرار دارد. قیمت هر یک کیلووات ساعت برق برای ساکنان این کشور ۰.۰۱۷ دلار بوده است.

تاجیکستان با قیمت ۰.۰۲۳ دلار برای هر یک کیلووات ساعت برق در موقعیت ۶ این رتبه بندی قرار گرفته است.

ساکنان ازبکستان برای هر یک کیلووات ساعت برق ۰.۰۲۷ دلار پرداخت می‌کنند، لذا این کشور جایگاه هفتم این رتبه بندی را به خود اختصاص داده است.

قیمت برق در قزاقستان یکی دیگر از کشورهای منطقه آسیای مرکزی بر اساس این گزارش ۰.۰۳۹ دلار بوده و به این دلیل «نورسلطان» وارد ۱۰ کشور دارای ارزان ترین  برق در جهان نشده و در موقعیت ۱۶ این فهرست  قرار گرفته است.

گرانترین برق در جهان در کشورهای حوضه دریای کارائیب، کشورهای جزیره‌ای دور افتاده اقیانوس آرام و همچنین در آلمان و سومالی بوده است. ساکنان این کشورها برای هر یک کیلووات ساعت برق بین ۰.۳۰ تا ۰.۶۹ دلار پرداخت می‌کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

16 − 6 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ وضعیت ۸ هزار کیلومتر از رودخانه‌های کرمان بحرانی است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی روز دوشنبه ...