راهبرد بازار؛ چین از ساخت بی‌ضابطه دیتاسنترها جلوگیری می‌کند

راهبرد بازار؛ چین از ساخت بی‌ضابطه دیتاسنترها جلوگیری می‌کند

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۹:۳۷

چین که در تلاش برای کاهش آلایندگی بخش فناوری و ارتباطات این کشور است، از دولتهای محلی خواست از ساخت کورکورانه و بی‌نظم دیتاسنترهای انرژی‌بر جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، کاهش وابستگی دیتاسنترها و شبکه‌های ۵G به نیروگاه‌های گازسوز برای این که چین به تعهدش برای کاهش آلایندگی از سال ۲۰۳۰ و به صفر رساندن انتشار کربن تا سال ۲۰۶۰ عمل کند، حائز اهمیت است.

طبق برنامه تدوین شده توسط کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین و دپارتمانهای دولتی متمرکز به فضای سایبری، انرژی تجدیدپذیر و مخابرات، دیتاسنترها و شبکه‌های ۵G در زمینه صرفه جویی مصرف انرژی و کاهش مصرف زیرساخت جدید، حساس‌ترین ارتباط را دارند.

بنا بر آمار سازمان صلح سبز، دیتاسنترهای مجز به رک‌های سرور که دیتای اینترنتی را پردازش و نگهداری می کنند، میزان زیادی انرژی برای خنک نگه داشتن شبکه‌های یارانه‌ای خود مصرف می کنند. هزینه های برق مربوط، حداکثر ۷۰ درصد از هزینه‌های عملیاتی را تشکیل می دهد.

مصرف برق برآورد شده دیتاسنترهای چین و بیس استیشن‌های ۵G ممکن است از ۲۰۰ میلیارد کیلووات ساعت در سال ۲۰۲۰ چهار برابر شود و به ۷۸۲ میلیارد کیلووات ساعت تا سال ۲۰۳۵ برسد و بیش از ۶۰ درصد آن از نیروگاههای زغال سوز خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، در برنامه جدید از دولتهای محلی خواسته شده است از فراهم کردن مشوق برای شرکتها به منظور ساخت دیتاسنترها در خارج از محدوده‌های اختصاص یافته به عنوان قطبهای ملی توسط پکن، خودداری کنند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بیست + هشت =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ممنوعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل ادامه دارد

طبق اعلام انجمن واردکنندگان موبایل، ‌مصرف گوشی‌های شیائومی در دی‌ماه ۳۱۶ هزار دستگاه و وارداتش ...