راهبرد بازار؛ حمله باج افزاری هکرهای روسی به نیروگاه استرالیایی

راهبرد بازار؛ حمله باج افزاری هکرهای روسی به نیروگاه استرالیایی

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۰۷:۴۱

یکی از قدرتمندترین گروههای هکری روسی مسئولیت حمله آخر هفته گذشته به یک نیروگاه برق استرالیایی را که به میلیونها نفر خدمات رسانی دارد، برعهده گرفت.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، مطبوعات استرالیا دوشنبه هفته جاری گزارش کرده بودند هکرهای تحت حمایت دولت چین عامل حمله به نیروگاه CS Energy هستند که متعلق به ایالت کوئینزلند در شمال شرقی استرالیاست. گزارشهای مذکور که در بحبوحه تنشهای شدید میان استرالیا و چین منتشر شدند، باعث شد این نیروگاه روز سه شنبه بیانیه ای منتشر کند و به نقل از اندرو بیلز، مدیرعامل خود اعلام کرد در حال حاضر هیچ نشانه ای از این که واقعه سایبری یک حمله تحت حمایت دولتی بوده است، وجود ندارد.

در این بین گروه باج افزاری Conti از نیروگاه CS Energy در وب سایت خود به عنوان یکی از قربانیانش نام برد.

برت کالو، تحلیلگر تهدید در شرکت امنیتی “امسی سافت” اظهار کرد: گروه Conti نام CS Energy را در وب سایت خود قرار داده که نشان می دهد یکی از زیرشاخه هایش مسئول این حمله بوده است.

نشریه دیلی میل و سایر مطبوعات استرالیا، مستقیما چین را عامل این حمله معرفی کرده بودند. اما کالو گفت: تصور می رود Conti یک گروه مستقر در روسیه باشد نه یک گروه چینی و به نظر می رسد حمله به شرکت CS Energy صرفا یک مورد دیگر از سلسله حملات باج افزاری است که با انگیزه های مالی صورت می گیرد.

گروه Conti مانند گروههای باج افزاری دیگر، با زیر شاخه هایش به اهداف مورد نظر رخنه کرده و سپس برنامه ای برای به رمز درآوردن فایلهای رایانه ای نصب کرده و قربانیان را برای مذاکرات پرداخت باج به Conti ارجاع می دهد.

بر اساس گزارش رویترز، این گروهها حملات به نیروگاهها، بیمارستانها و سایر زیرساختهای حساس را در یک سال گذشته افزایش داده اند. مقامات و محققان غربی اعلام کرده اند بعضی از این گروهها ارتباطاتی با سازمانهای اطلاعاتی روسیه دارند اما چنین اتهاماتی علیه سازمانهای چینی مطرح نشده است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده − 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مکالمات رومینگ ملی به ۲۰ میلیون کاهش یافت

در سه ماهه‌ سوم سال ۱۴۰۰، بیش از ۲۰ میلیون مکالمه از طریق رومینگ ملی ...