راهبرد بازار؛ نشست اتحادیه اقتصادی اوراسیا درتاشکندبرگزارشد

راهبرد بازار؛ نشست اتحادیه اقتصادی اوراسیا درتاشکندبرگزارشد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۱۰:۴۶

اقتصاد ایران: نشست دوره ای شورای عالی اتحادیه اقتصادی اوراسیا امروز به صورت ویدئو کنفرانس با حضور روسای جمهورکشورهای عضو برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران ،  نشست دوره ای شورای عالی اتحادیه اقتصادی اوراسیا امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

این نشست تحت ریاست «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس جمهور قزاقستان برگزار می شود و پیش بینی می شود در این نشست رهبران روسیه، بلاروس، قرقیزستان و ارمنستان حضور خواهند داشت ضمن این که کوبا و مولداوی به عنوان کشورهای ناظر در سازمان شرکت خواهند کرد.

طبق برنامه، در این نشست مسایل روز تعمیق پروسه های همگرایی در چارچوب اتحادیه اقتصادی اوراسیا و تکامل فعالیت این ساختار چندجانبه بررسی می شود.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا از کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان تشکیل شده است.

مجموع مساحت کشورهای عضو این اتحادیه بیش از ۲۰ میلیون کیلومتر مربع، جمعیت آن بیش از ۱۸۰ میلیون نفر و تولید ناخالص داخلی آن در سال ۲۰۱۳ میلادی حدود ۴ هزار میلیارد دلار (بر اساس معیار برابری قدرت خرید) است.

در چارچوب این اتحادیه، اعضای آن موافقت خود را با تردد آزاد کالا، سرمایه، نیروی کار و خدمات در مرزهای اوراسیا اعلام کرده‌اند. اعضای اوراسیا همچنین اعلام کرده‌اند که سیاست مشترکی در زمینه انرژی، صنعت، کشاورزی و وسایل نقلیه خواهند داشت.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

15 + 9 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تسهیلات با سود ‌‌۲۵درصد زیبنده نظام نیست

مرجع تقلید شیعیان گفت: همه باید کمک کنند تا بانکداری اسلامی که به‌نفع مردم و ...