راهبرد بازار؛ مه غلیظ، بارش برف و کولاک در ارتفاعات استان تهران پیش‌بینی می‌شود

راهبرد بازار؛ مه غلیظ، بارش برف و کولاک در ارتفاعات استان تهران پیش‌بینی می‌شود

زمان انتشار : 1399/12/22 - 16:49

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه ایرنا از اداره کل هواشناسی استان تهران، براساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان با فعالیت سامانه بارشی امروز تا صبح فردا، در نیمه جنوبی آسمانی ابری، در بعضی ساعات با بارش باران و مه رقیق، در نواحی شمالی مه رقیق با بارش باران و برف و در ارتفاعات مه غلیظ با بارش برف و گاهی کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

از عصر جمعه تا اوایل وقت شنبه تشدید بارش‌ها، رگبار باران و برف، وزش باد شدید با احتمال رعد و برق(در نقاط مستعد با احتمال بارش تگرگ) مورد انتظار است.

همچنین طی این مدت علاوه بر نواحی شمالی استان رخداد برف در نواحی مرکزی و بعضی نقاط جنوبی دور از انتظار نیست. از جمعه شب تا صبح یکشنبه کاهش قابل ملاحظه دما به طور میانگین بین ۶ تا ۹درجه سانتیگراد در سطح استان و یخبندان شبانه در دامنه‌ها و ارتفاعات شمالی پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه وزش باد نسبتا شدید و به تدریج کاهش ابر و روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه آسمانی قسمتی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد و در نواحی پرتردد شهری، گاهی با افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها مورد انتظار است.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه به ترتیب (۱۲ و۳)، (۸ و ۰)، (۱۱ و ۲)، (۱۴ و ۴) و (۱۷ و ۹) درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ورامین با ۱۷ درجه و آبعلی با منفی یک درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

x

این مطالب را نیز ببینید!

نیمی از بارش سال زراعی تهران هنوز دریافت نشده است

تهران- ایرنا- مرکز اقلیم سازمان هواشناسی اعلام‌ کرد: در حالی که کمتر از چهار ماه ...