راهبرد بازار؛ پیش بینی جالب سرمایه‌دار آمریکایی درباره بیت کوین!

راهبرد بازار؛ پیش بینی جالب سرمایه‌دار آمریکایی درباره بیت کوین!

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۱۶:۵۴

اقتصاد ایران: مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری “آرک اینوِست” Ark Invest پیش بینی کرد که با وارد شدن سرمایه گذاران نهادی به فضای نسبتاً جدید ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین می تواند به بیش از ۵۰۰ هزار دلار نیز افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران به نقل از راشاتودی، کتی وود، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری “آرک اینوست” Ark Invest روز پنجشنبه در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی پیش بینی کرد که با وارد شدن سرمایه گذاران نهادی به فضای نسبتاً جدید ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین می تواند به بیش از ۵۰۰,۰۰۰ دلار نیز افزایش یابد.

به گفته وود، موسسات سرمایه گذاری همیشه در جستجوی سرمایه‌گذاری‌هایی هستند که با طبقات دارایی‌های سنتی مانند سهام و اوراق قرضه مرتبط نیستند.

وود گفت: من فکر می کنم این موسسات در حال حاضر (به سمت ارزهای رمزنگاری شده) حرکت می کنند. وی در ادامه تاکید کرد که آنها در حال حاضر دو ارز دیجیتال بزرگ یعنی بیت کوین و اتر را ترجیح می دهند.

این سرمایه دار آمریکایی همچنین توضیح داد که دلیل حرکت مؤسسات به سمت بازار ارزهای دیجیتال “تا حدی این است که این یک طبقه دارایی جدید با همبستگی‌های بسیار متفاوت در مقایسه با سایر طبقات دارایی است.”

نتایج یک بررسی شرکت آرک اینوست نیز نشان داده است که دارایی های املاک و مستغلات نزدیکترین همبستگی را با بیت کوین دارند.

وود گفت: مدیران نهادی باید به طبقات دارایی جدید که در حال تکامل و دارای همبستگی پایینی هستند، ، توجه داشته باشند. این راه حل کلیدی تنوع بخشیدن (به دارایی‌ها) است، و این یک جام مقدس از نظر تخصیص دارایی محسوب می‌شود.

این مدیر اجرایی همچنین تاکید کرد اگر مؤسسات و نهادهای سرمایه گذاری تقریباً ۵ درصد از پرتفوی خود را در طول زمان به بیت کوین منتقل کنند، ۵۰۰ هزار دلار به قیمت فعلی بیت کوین اضافه می کند.

این اظهارات در حالی صورت گرفت که بیت کوین روز پنج شنبه بیش از ۵ درصد کاهش داشت و تا ساعت ۱۵:۱۰ به وقت گرینویچ بالای ۴۸۰۰۰ دلار به ازای هر توکن معامله شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هشت − چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ روند دور شدن از دلار در ترکیه تسریع می شود

وزیر دارایی ترکیه در گفتگو با سران سازمان‌های غیردولتی در استانبول گفت روند دور شدن ...