راهبرد بازار؛ واحدهای مسکن روستایی لرستان تا پایان ۱۴۰۶ مقاوم‌سازی می‌شود

راهبرد بازار؛ واحدهای مسکن روستایی لرستان تا پایان ۱۴۰۶ مقاوم‌سازی می‌شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۲۲:۴۳

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، مسعود رضایی روز جمعه در جلسه شورای عالی مسکن و شهرسازی با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی افزود: ۱۷۳ هزار و ۵۰۰ خانوار روستایی در ۱۵۳ هزار واحد مسکن روستایی لرستان زندگی می‌کنند که تاکنون مقاوم سازی ۱۱۹ هزار واحد اجرایی شده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان در راستای اجرای طرح نهضت ملی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی اظهار داشت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در ۲۲ شهر زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان به این نهاد واگذار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان تصریح کرد: از ۸۸ هزار واحد سهمیه طرح نهضت ملی مسکن در لرستان، اجرای ۳۲ هزار واحد در قالب این طرح به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شده است.

وی سهمیه سالیانه مقاوم‌سازی مسکن روستایی در استان را حدود هشت هزار واحد عنوان و تصریح کرد: با اجرای سهمیه سالیانه ابلاغی بهسازی و بازسازی، تا ۶ سال آینده تمامی واحدهای فرسوده روستایی در روستاهای استان‌ مقاوم سازی خواهد شد.

رضایی لرستان را از استان‌های پیشرو در حوزه مقاوم‌سازی مسکن روستایی برشمرد و گفت: میانگین مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی در کشور ۵۰  و در این استان ۸۰ درصد است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

19 − هفت =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خسارت ۱۸۶۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های ۹ استان

اقتصاد ایران: معاون سازمان راهداری با اشاره به انسداد آزادراه خرم‌آباد-پل زال به دلیل سیل ...