راهبرد بازار؛ موسوی لارگانی: وزارت ارتباطات به وظایف خود در برنامه ششم عمل نکرده است

راهبرد بازار؛ موسوی لارگانی: وزارت ارتباطات به وظایف خود در برنامه ششم عمل نکرده است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۲۲:۴۸

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت ارتباطات به وظایف خود در برنامه ششم عمل نکرده است، گفت: مواردی همچون پیشرفت پهنای باند اینترنتی، حمایت از بخش خصوصی و استارت‌آپ‌های بومی مورد غفلت قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در خصوص عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری گفت: یکی از مهمترین نیازهای جامعه تحول دیجیتال است که آینده کشور بستگی به تحول در بحث دیجیتال دارد.

وی ادامه داد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به واسطه مأموریتی که در تأسیس و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز فضای مجازی دارد، مهمترین بخش از زنجیره مدیریت فضای مجازی محسوب می‌شود. این وزارتخانه به دلیل علم محور بودن برای تربیت مدیران جوان و مدیریت کشور می‌تواند تأثیرگذار باشد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: متأسفانه عدم توسعه زیرساخت‌های اطلاعاتی و خدمات پایه کاربردی مانند پیام رسان‌های بومی، موتور جستجو، عدم تحقق مفهوم حکمرانی سایبری، عدم تحقق مفهوم دولت الکترونیک و سرعت و کیفیت و دسترسی به سرعت پایین اینترنت از جمله عقب‌افتادگی‌ها و کاستی‌های این فناوری است که در دولت قبلی نسبت به آن بی‌توجهی شده و زیرساخت‌های آن فراهم نشده است.

موسوی لارگانی در پایان گفت: باوجودی که مجلس در برنامه ششم توسعه برنامه خوبی برای وزارت ارتباطات و فناوری تصویب کرد اما اجرایی نشد. متأسفانه در رابطه با پیشرفت پهنای باند اینترنتی، حمایت از بخش خصوصی و استارت‌آپ‌های بومی و موارد دیگر غفلت صورت گرفته است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یازده − شش =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ دکل‌های مخابراتی خطری ندارند – ایسنا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تشعشات امواج الکترومغناطیسی اطراف دکل‌های مخابراتی تلفن همراه، بسیار ...