راهبرد بازار؛ وزیر راه: امسال طرح تکمیل راه آهن خرم‌آباد – دورود ازسرگرفته می‌شود

راهبرد بازار؛ وزیر راه: امسال طرح تکمیل راه آهن خرم‌آباد – دورود ازسرگرفته می‌شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۷:۴۶

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ” رستم قاسمی” روز جمعه در حاشیه بازدید از طرح راه‌آهن دورود به خرم‌آباد در جمع خبرنگاران بیان داشت: راه‌آهن خرم‌آباد – دورود از طرح‌های مهم راه آهن کشور است و یک طرح ملی و از کریدورهای اصلی راه آهن کشور به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: قرارداد این طرح با قرارگاه خاتم الانبیاء منعقد شده است اما طی چند سال گذشته به دلیل مشکلات مالی، این طرح تعطیل شده بود و قبل از سفر رییس جمهور به لرستان بحث فعال کردن این طرح مطرح شد و آغاز مجدد این طرح در دستور کار قرار گرفته و اعتبار خوبی برای آن در نظر گرفته شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: زمان‌بندی واقعی برای این طرح باید پیش‌بینی و طی چند روز آینده اعلام شود تا بتوان با قرارگاه در خصوص اعتبار و زمان‌بندی اجرا و تکمیل آن توافق کرد.

قاسمی گفت: در صورت تامین منابع اعتباری، این طرح طی سه سال تکمیل و افتتاح می‌شود، اگرچه طرحی بسیار سخت و ویژه در مجموعه راه اهن کشور به شمار می‌رود که ۳۰ درصد این طرح در بخش‌های احداث تونل و ابنیه‌های بزرگ است.

وی افزود: این طرح می‌تواند از طریق محل‌های خارج از اعتبارهای جاری کشور تکمیل شود چراکه از محل جاری، اعتباری برای این طرح پیش‌بینی نشده است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار این طرح از محل تهاتر نفت برای سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است که با این میزان اعتبار، طرح فعال خواهد شد و از محل منابع اعتباری خود طرح نیز ۱۲۰ میلیارد تومان در بودجه قرار دارد و با ادامه مصوبه‌های سفر هیات دولت نیز منابعی برای سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته می‌شود.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور صبح امروز به همراه برخی از وزرا و اعضای هیات دولت در یازدهمین سفر استانی خود وارد فرودگاه خرم‌آباد در استان لرستان شد.

 وزیر راه و شهرسازی از روز گذشته وارد لرستان شده است.

به گفته “فرهاد زیویار” استاندار لرستان حضور در جلسه شورای اداری، دیدار با اقشار مختلف مردم و نشست خبری از برنامه‌های سفر یک روزه رییس دولت سیزدهم در یازدهمین سفر استانی است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو × 5 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ وزیر راه و شهرسازی: فرم “ج” برای متقاضیان نهضت ملی مسکن اصلاح شد

رستم قاسمی روز جمعه در حاشیه  کلنگ زنی طرح نهضت ملی مسکن در گفت و ...