راهبرد بازار؛ ارز فردایی به بازار ارز التهاب می‌دهد

راهبرد بازار؛ ارز فردایی به بازار ارز التهاب می‌دهد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۷:۵۵

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، «محسن زنگنه»  در نشست علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی با استناد بند ۱۲ اصل ۳ قانون اساسی در اخطار، گفت: در بازار ارز چندین نرخ و قیمت از جمله ارز ترجیحی، ارز نیمایی، ارز صرافی و ارز آزاد وجود دارد که در مکان‌های خاصی خرید و فروش می‌شود و ارز فردایی هم به این موارد اضافه شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: ارز فردایی در فضای مجازی از ۹ صبح تا ۱۱ شب به معاملات ارز می‌پردازد و بازار ارز را پشت سر خود می‌کشاند و به شدت بر التهاب بازار و تهییج آن موثر است.

زنگنه با اشاره به تذکر به روسای بانک مرکزی و وزرای اقتصاد در این باره در یک سال گذشته، ادامه داد: تذکر به این نهادها برای برخورد با گردانندگان ارز فردایی بوده ولی هیچ اقدامی نه در دولت قبل و فعلی در این باره انجام نگرفته است.

وی ادامه داد: در سامانه‌های ارز فردایی که معمولا در شبکه‌های اجتماعی مستقر است، هیچ گونه ارزی خرید و فروش نمی‌شود. این معاملات تحت عنوان ارز فردایی هرات و ارز فردایی ایران براساس معاملات روی کاغذ در عرض یک ساعت بر قیمت ارز اضافه می‌کنند.

نماینده مردم تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس یازدهم، خاطرنشان کرد: وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و دستگاه‌های امنیتی باید به موضوع فعالیت مجموعه های ارز فردایی ورود کنند و دستگاههای مسوول اجازه ندهند که این سامانه‌ها بازار ارز را تهییج کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

شانزده − یازده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ حذف ضامن از تسهیلات زیر ١٠٠ میلیون تومانی بانک صادرات ایران

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، صیدی ...