راهبرد بازار؛ همتی: رشد اقتصادی کشور مثبت شد/ جهش تولید در شرایط تحریم

راهبرد بازار؛ همتی: رشد اقتصادی کشور مثبت شد/ جهش تولید در شرایط تحریم

زمان انتشار : 1399/12/22 - 18:52

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرآنلاین، عبدالناصر همتی با اعلام این مطلب در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:بر اساس گزارش ادامه حساب های اقتصادی بانک مرکزی، رشد اقتصادی کشور که از فصل دوم سال جاری مثبت شده بود ،در سه ماهه سوم سال نیز مثبت بوده است.

وی عنوان کرده است: رشد ۳.۹+ درصد با نفت و رشد ۲.۹+ درصد بدون نفت در سه ماهه سوم سال ثبت شده است. بنابراین اقتصاد در دو فصل متوالی دوم و سوم سال ۱۳۹۹ رشد مثبت داشته است. لدا امروز با اطمینان می توان از گذر اقتصاد ایران از دوره سخت تحریم و رکود ناشی از آن و ورود به دوره رشد مجدد اقتصادی خبر داد.

همتی ادامه داده است: با توجه به تداوم تحریم حداکثری علیه ایران و شیوع کرونا که موجب رکود و رشد منفی شدید در بسیاری از کشورها شده است، رشد حاصله مهم و حاصل از اجرای اقتصاد مقاومتی و نماد جهش تولید در شرایط تحریم است.

رییس کل بانک مرکزی تصریح کرده است: جزئیات رشد بخش های مختلف اقتصادی کشور اوایل هفته پیش رو اعلام خواهد شد. این اتفاق نتیجه مقاومت مردم، قدرت انعطاف اقتصاد ایران در مقابل شوک های وارده به آن است و امیدوارم فصل های آینده نیز رشد اقتصاد تداوم پیدا کند.

۲۲۳۲۲۴

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تغییر چیدمان سفره ندارها در ۱۴۰۱

تورم خواراکی ها و آشامیدنی ها در سالی که گذشت برای دهک های فقیرجامعه بسیار ...