راهبرد بازار؛ کمک بشردوستانه ۹ میلیون دلاری روسیه به قرقیزستان

راهبرد بازار؛ کمک بشردوستانه ۹ میلیون دلاری روسیه به قرقیزستان

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۳:۵۷

اقتصاد ایران: محموله کمک‌های بشردوستانه ۹ میلیون دلاری روسیه در قالب آرد غنی شده و روغن نباتی در اختیار ۴۰ هزار خانواده قرقیزی قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران ، در بیشکک، کمک‌های بشردوستانه ۹ میلیون دلاری به صورت آرد غنی شده و روغن نباتی توسط طرف روسی به عنوان بخشی از مشارکت داوطلبانه به برنامه جهانی غذای سازمان ملل به مردم قرقیزستان ارائه شد.

مراسم تحویل محموله با حضور «نیکولای اودویچنکو» سفیر روسیه در این کشور و «کودایبرگن بازاربایف» وزیر کار، تامین اجتماعی و مهاجرت قرقیزستان برگزار شد.

هدف از این تحویل، حمایت از جوامع روستایی در سراسر کشور، کاهش پیامدهای ناشی از تغییرات آب و هوایی و ارائه وعده‌های غذایی گرم برای کودکان در مدارس در سال ۲۰۲۲ است.

گفتنی است حدود ۱۴۳۰ تن آرد غنی شده تحویل داده شد که بدین ترتیب هر خانواده نیازمند قرقیزی، ۱۵۰ کیلوگرم آرد گندم غنی شده و ۱۵ لیتر روغن نباتی در ازای مشارکت در طرح‌های اجتماعی دریافت می‌کند.

 این طرح‌های اجتماعی شامل بازسازی شبکه‌های آبیاری و زمین‌های زراعی، گسترش جنگل‌ها و ساخت پل‌ها و سیستم‌های زهکشی در روستاها است و در مجموع بیش از ۵۰۰ پروژه اجرا خواهد شد.

شایان ذکر است که روسیه بزرگترین کمک کننده به برنامه جهانی غذا در قرقیزستان است.

در طول ۱۰ سال گذشته، دولت روسیه از طریق برنامه جهانی غذا از شهروندان قرقیزستان در سطوح مختلف، در مواردی مانند امداد، توسعه جامعه و حمایت اجتماعی حمایت کرده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

13 − شش =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مصباحی مقدم: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی متناسب با شرایط اقتصادی باشد

«غلامرضا مصباحی مقدم» امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، ...