راهبرد بازار؛ رشد اقتصادی شش ماه نخست سال به ۴.۱درصد رسید

راهبرد بازار؛ رشد اقتصادی شش ماه نخست سال به ۴.۱درصد رسید

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۶:۵۸

اقتصاد ایران: رشد اقتصادی شش ماه نخست سال ۱۴۰۰ بدون احتساب بخش نفت برابر با ۴.۱ درصد و با درنظرگرفتن بخش نفت برابر با ۵.۹ درصد گزارش شده‌است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران،  این در حالی است که رشد اقتصادی بدون نفت و با احتساب بخش نفت در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب برابر با ۱.۵- و ۲.۱- درصد بوده‌است.

بخش استخراج نفت و گاز طبیعی که تحت تاثیر تشدید تحریم‌ها و شیوع کرونا طی سال‌های گذشته رشد منفی را تجربه کرده‌بود، با رشد ۱۸.۳ درصدی بالاترین رشد میان بخش‌های اقتصادی را در شش ماهه نخست سال ثبت کرد.

رشد بخش نفت و گاز در نیمه نخست سال گذشته برابر با ۶- درصد بود

بخش خدمات نیز که بیش‌ترین آسیب را از شیوع کرونا دیده‌بود، در حالی رشد ۴.۸ درصدی را در شش ماه نخست ثبت کرد که این رقم در مدت مشابه سال گذشته برابر با ۳.۷- درصد بود.

گروه کشاورزی متاثر از بحران خشکسالی رشد ۴.۳- درصدی را ثبت کرد که این رقم در نیمه نخست سال گذشته برابر با ۱.۷ درصد بود.

همچنین مصرف بخش خصوصی در نیمه نخست امسال رشد ۱۲ درصدی را ثبت کرد که این رقم در مدت مشابه سال گذشته برابر با ۱.۱- درصد گزارش شده‌بود.

تشکیل سرمایه ثابت ناخالص نیز در این مدت رشد ۵.۴ درصدی را تجربه کرد. سال گذشته در نیمه نخست سال تشکیل سرمایه ناخالص رشد ۴.۱- درصدی را نشان می‌دهد.

صادرات و واردات نیز در این مدت رشد ۱۸.۲ و ۰.۵ درصدی را نشان می‌دهد که این ارقام در سال گذشته به ترتیب برابر با ۴۹.۵- و ۶۹.۶- درصد گزارش شده‌بود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفده + 18 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ حذف ضامن از تسهیلات زیر ١٠٠ میلیون تومانی بانک صادرات ایران

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، صیدی ...