راهبرد بازار؛ نگهداری ۳ هزار و ۹۷۸ کیلومتر از رویه‌ راه‌های شریانی

راهبرد بازار؛ نگهداری ۳ هزار و ۹۷۸ کیلومتر از رویه‌ راه‌های شریانی

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۹:۵۰

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از وزارت راه‌وشهرسازی، در این بازه زمانی اخیر ۳ هزار و ۹۷۸ کیلومتر از راه‌ها با هدف نگهداری و ایجاد سطح سرویس مناسب در راه‌های شریانی کشور تحت اقدامات نگهداری رویه‌ راه‌ها قرار گرفته‌اند.

در این راستا، انجام عملیات بهسازی و روکش آسفالت، ماسه آسفالت و بازیافت سرد و گرم به طول یک‌هزار و ۵۵۵ کیلومتر شامل آزادراه، بزرگراه و راه اصلی شریانی بخشی از این آمار به‌شمار می‌رود. برای انجام روکش سطح راه‌های شریانی کشور، یک میلیون و ۳۷۹ هزار و ۸۸۳ تن آسفالت استفاده و پخش شده است.

همچنین در این مدت، یک‌هزار و ۹۸ کیلومتر عملیات روکش‌های دوغابی و حفاظتی رویه‌ راه‌ها مانند فوگ سیل، چیپ سیل، اسلاری سیل، آسفالت سرد/ردمیکس و میکروسرفیسینگ انجام شده است.

آن گونه که در این گزارش آمده است، ۷۳۱ کیلومتر عملیات درزگیری و ۵۹۴ کیلومتر لکه‌گیری آسفالتی معادل با مصرف ۴۶۳ هزار و ۱۵۸ تن آسفالت اقدام دیگر این سازمان در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم به‌شمار می‌رود.

همچنین در زمینه ایمنی راه‌ و حریم و همچنین حفظ و نگهداری وضعیت موجود راه‌ها در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم، ۷۰۳ پروژه در سطح کشور انجام شده است. این پروژه‌ها شامل تجدید خط‌کشی راه‌ها به‌ طول ۲۱ هزار و ۸۲ کیلومتر خط، نگهداری سیستم‌های روشنایی به طول یک‌هزار و ۵۵۹ کیلومتر به‌ همراه ۷۹۱ مورد روشنایی تقاطع‌ها می‌شود.

تعمیر و نگهداری یک‌هزار و ۸۷۳ کیلومتر حفاظ بتنی و ۴۹۳ هزار و ۱۷۸ کیلومتر حفاظ فلزی (گاردریل) و همین‌طور ۱۴۰ هزار و ۷۷۳ عدد علائم ایمنی جاده‌ای و اجرا و اصلاح ۲۷ کیلومتر شیب شیروانی راه‌ها از دیگر پروژه‌های ایمنی راه و حریم هستند.

در حوزه نگهداری راه‌های فرعی نیز ۴۱۱ کیلومتر انواع رویه شامل ۱۵۴ کیلومتر آسفالت گرم، ۶۶ کیلومتر آسفالت سرد، ۷۲ کیلومتر ماسه آسفالت، ۱۳ کیلومتر چیپ سیل، ۶ کیلومتر بازیافت، ۳۳ کیلومتر میکرو سرفیسینگ/اسلاری سیل و ۶۷ کیلومتر فول سیل انجام شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو × پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خسارت ۱۸۶۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های ۹ استان

اقتصاد ایران: معاون سازمان راهداری با اشاره به انسداد آزادراه خرم‌آباد-پل زال به دلیل سیل ...