راهبرد بازار؛ کاهش شرط مالکیت خصوصی از ۱۶ سال به حداکثر ۵ سال در طرح نهضت ملی مسکن

راهبرد بازار؛ کاهش شرط مالکیت خصوصی از ۱۶ سال به حداکثر ۵ سال در طرح نهضت ملی مسکن

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۰:۵۵

«محمود محمودزاده» روز یکشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره تغییر در مقررات مربوط به «فرم ج» افزود: بر اساس مصوبه دولت تعداد سال‌های عدم مالکیت خصوصی و حداقل سابقه سکونت بر عهده‌ وزارت راه و شهرسازی گذاشته شده است.

وی علت اتخاذ این تصمیم را تسهیل‌گری دولت برای خانه دار شدن مردم اعلام‌کرد و افزود: این شرایط برای شهرهای مختلف متفاوت است و اکنون وزارت راه در حال بررسی و تکمیل دستورالعمل جدید است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: از آنجایی که بسیاری از مستاجران فعلی، زمانی صاحبخانه بودند و بعد از فروش ملک خود از تورم بخش مسکن جامانده‌اند و نتوانستند مجدد صاحبخانه شوند، وزارت راه و شهرسازی در حال کاهش مالکیت خصوصی به حداکثر ۵ سال است.

وی گفت: بر اساس شرایط فعلی، عدم سابقه مالکیت خصوصی از ابتدای سال ۸۴ ملاک است. یعنی متقاضی از ۱۶ سال قبل نباید صاحبخانه باشد. بر اساس مصوبه جدید این عدد به حداکثر ۵ سال کاهش پیدا می‌کند.

محمود زاده گفت: قرار است تعداد سال‌های مالکیت در کلانشهرها، شهرهای بزرگ و سایر شهرها نیز متفاوت باشد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا وزیر راه و شهرسازی نیز اخیرا گفته است مقررات مربوط به «فرم ج» با مصوبه دولت تغییر کرده است و به‌زودی ابلاغ می‌شود.

رستم قاسمی گفته است: این بدان معنی است که ریزش افراد در پالایش کمتر خواهد بود. از سوی دیگر اکنون مجردین نیز می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند البته این تغییر هنوز در سامانه جاری نشده است، بنابراین در این طرح متقاضیان زیادی خواهیم داشت.

 تاکنون بیش از ۲ میلیون نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند و بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی نتایج پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن دی ماه اعلام می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

13 − 3 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ۵۰۴ واحد نهضت ملی مسکن در شهریار در حال ساخت است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از وزارت راه ...