راهبرد بازار؛ برف و کولاک جاده هراز و کندوان را مسدود کرد

راهبرد بازار؛ برف و کولاک جاده هراز و کندوان را مسدود کرد

زمان انتشار : 1399/12/22 - 22:51

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ، طبق گزارش جمعه شب مرکز مدیریت اداره کل راهداری مازندران در حال حاضر بارش برف در جاده هراز در محدوده آب اسک تا گالری امامزاده هاشم سنگین بوده که منجر به انسداد این مسیر شده است.

همچنین در جاده کندوان نیز بارش سنگین برف در محدوده هزار چم تا تونل کندوان در جغرافیای مازندران و تا محدوده استان البرز در حال باریدن است و با حضور عوامل راهداری و پلیس راه تردد خودرویی در این جاده و جاده هراز ممنوع و مسدود شد.

مرکز مدیریت راه راهداری محور سوادکوه را تنها مسیر دسترسی و ارتباطی مازندران به استان تهران دانست و اعلام کرد که ترافیک در برخی بخش های این جاده سنگین است.

بر اساس گزارش مرکز مدیریت راهداری مازندران تردد در محدوده بشل و ولی‌آباد جاده سواکوه در مسیر جنوب به شمال با ترافیک سنگین و نیمه سنگین خودرویی همراه است که علت آن لغزندگی سطح جاده و همچنین مسدود شدن جاده هراز و کندوان است.

علاوه بر این تمامی جاده های کوهستانی استان برفی گزارش می شود و محورهای داخلی استان نیز با بارش باران مواجه هستند.

تردد در محورهای کوهستانی بدون زنجیر چرخ ممنوع است

مرکز مدیریت راه استان مازندران از مردم و مسافران خواست تا اطلاع بعدی و عادی شدن شرایط از تردد در جاده های کوهستانی استان خودداری کنند و در صورت ضرورت برای تردد در جاده های کوهستانی لازم است تمام تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و مواد غذایی کافی را به همراه داشته باشند.

پلیس راه مازندران نیز پیشتر هشدار داده بود که در مبادی جاده های اصلی ماموران پلیس راه از تردد خودروهای در جاده‌های کوهستانی بدون به همراه داشتن زنجیر چرخ جلوگیری خواهند کرد.

بارش باران و برف که از شب گذشته(پنجشنبه شب) در مازندران باریدن گرفت از عصر امروز طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی شدت گرفت.

هواشناسی مازندران همچنین پیش بینی کرد این سامانه بارشی تا اواخر روز شنبه مهمان این خطه از شمال کشور خواهد بود و در این مدت مردم استان علاوه بر بارش برف و باران، وزش شدید باد و برودت دما را تجربه می کنند.

مازندران ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر محور اصلی دارد که ۶۰۰ کیلومتر آن را محورهای برفگیر تشکیل می دهند.

جاده هراز ، کندوان ، سوادکوه و کیاسر چهار محور مواصلاتی و ارتباطی مازندران به مناطق مرکزی استان است که تمامی آنها از جاده های کوهستانی بوده و از دل رشته کوه‌های البرز علور می کنند.

x

این مطالب را نیز ببینید!

تردد در مسیر شمال به جنوب محور چالوس تا اطلاع بعدی ممنوع شد

تهران – ایرنا – مرکز مدیریت راه های کشور اعلام کرد: به دلیل ترافیک سنگین ...