راهبرد بازار؛ افزایش مبلغ جرایم رانندگی خرج راه‌های روستایی می‌شود

راهبرد بازار؛ افزایش مبلغ جرایم رانندگی خرج راه‌های روستایی می‌شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۰۵:۰۱

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا،  مطابق لایحه بودجه ۱۴۰۱ سال آینده تعرفه جرایم رانندگی پنج درصد افزایش می‌یابد و مبالغ حاصله به ردیف درآمدی نزد خزانه‌داری کشور واریز می‌شود و معادل مبلغ افزایش یافته نیز به بیش از سه سازمان اختصاص می‌یابد.

یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل درآمدهای مذکور به وزارت راه و شهرسازی برای راه‌های روستایی، اصلاح معابر روستایی، نصب دوربین‌های جاده‌ای و راه‌های محروم مرزی اختصاص می‌یابد.

در لایحه بودجه ۱۴۰۱، یک‌هزار میلیارد ریال از درآمد حاصل از جرایم رانندگی برای درمان بیماران سوانح جاده‌ای به جمعیت هلال احمر و یک‌هزار میلیارد ریال دیگر هم برای خرید تجهیزات اتاق تشریح در اختیار سازمان پزشکی قانون قرار می‌گیرد.

همچنین مبلغ یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از درآمد جرایم رانندگی برای تامین هزینه‌های معلولان شدید و بیماران ضایعات نخاعی به سازمان بهزیستی تعلق می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی امروز با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه ۱۴۰۱ را تقدیم مجلس کرد.

بر اساس ماده واحده لایحه بودجه پیشنهادی دولت، بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور از حیث منابع و مصارف بالغ بر سی و شش میلیون و سیصد و ده هزار و هفتصد و چهار میلیارد و ششصد و بیست و هشت میلیون (۳۶.۳۱۰.۷۰۴.۶۲۸.۰۰۰.۰۰۰) ریال است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو × 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تردد خودروها در محورهای کندوان و هراز پرحجم است

سرهنگ یدالله جهان‌تاب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به بارش ...