راهبرد بازار؛ اقدام مهمّ صادراتی برای ورود ارز به کشور

راهبرد بازار؛ اقدام مهمّ صادراتی برای ورود ارز به کشور

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۷:۱۲

اقتصاد ایران: دکترسورنا ستاری گفت: حمایت های مالی و معافیت های بازرگانی در حوزه صادرات از حمایت هایی است که معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از شرکت های دانش بنیان به منظور صادرات محصولات تولیدی آنها به عمل می آورد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران ،  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور ایجاد و خلق ثروت برای جامعه از طریق صادرات محصولات با فناوری بالا، اقدام به حمایت از خدمات کریدور صادرات کرده و این امکان را فراهم کرده است تا صادرات شرکت‌ های دانش بنیان تسریع پیدا کند. خبرنگار گسترش نیوز در همین رابطه گفتگویی را با سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری ترتیب داده که در ادامه مطالعه خواهید کرد.

ستاری در این گفتگو با بیان اینکه معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از حدود ۳ سال گذشته تا کنون به طور جدی در حوزه صادرات محصولات دانش بنیان فعالیت دارد، بیان داشت: ما در همین راستا کرویدورهای صادراتی مختلفی را ایجاد کرده ایم و سرویس های مختلفی را در زمینه های گوناگون مانند ثبت محصولات شرکت های دانش بنیان در بازار کشور هدف صادراتی و… به دانش بنیان ها ارائه کرده ایم. حمایت های مالی و معافیت های بازرگانی در حوزه صادرات نیز از دیگر حمایت هایی است که این معاونت از شرکت های دانش بنیان به منظور صادرات محصولات تولیدی آنها به عمل می آورد.

وی افزود: امروزه خانه های فناوری ایران در پنج کشور دنیا راه اندازی شده اند. لازم به ذکر است که این رخداد مهم توسط بخش خصوصی انجام شده و هیچ نیروی دولتی در آنجا مشغول به کار نیست. ما امروزه در بیش از ۳۰ کشور جهان نیز کارگزار بازرگانی داریم که این بخش نیز توسط بخش خصوصی انجام می شود.

معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در پایان اظهار داشت: مجموعه این اقدامات موجب شده تا ما در حوزه دانش بنیان ها به رقم صادراتی سالانه حدود ۷۵۰ میلیون دلار برسیم. البته لازم به ذکر است که این میزان صادرات بدون در نظر گرفتن بخش ICT به دست آمده است

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یازده − شش =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ آلودگی به بدافزارها در صدر رخدادهای رایانه‌ای

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران،گزارشی از ۳۰۷ مورد خدمت ارائه‌شده ...