راهبرد بازار؛ بازخرید ۴۲۷ هزار میلیارد ریال در چارچوب عملیات بازار باز

راهبرد بازار؛ بازخرید ۴۲۷ هزار میلیارد ریال در چارچوب عملیات بازار باز

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۷:۱۴

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا، بانک مرکزی در چارچوب مدیریت نقدینگی مورد نیاز بازار بین‌بانکی ریالی، عملیات بازار باز را به طور هفتگی و موردی اجرا می‌کند.

موضع عملیاتی این بانک (خرید یا فروش از طریق ابزارهای موجود) بر اساس پیش‌بینی وضعیت نقدینگی در بازار بین‌بانکی و با هدف کاهش نوسانات نرخ بازار بین‌بانکی حول نرخ هدف، از طریق انتشار اطلاعیه در سامانه بازار بین‌بانکی اعلام می‌شود.

براساس این اطلاعیه بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند در راستای مدیریت نقدینگی خود در بازار بین‌بانکی، نسبت به ارسال‌ سفارش‌ها تا مهلت تعیین شده از طریق سامانه بازار بین‌بانکی اقدام کنند.

بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند در روزهای شنبه تا چهارشنبه از اعتبارگیری قاعده‌مند (دریافت اعتبار با وثیقه از بانک مرکزی) مشروط به در اختیار داشتن اوراق مالی اسلامی دولتی و در قالب توافق بازخرید با نرخ سقف دالان نرخ سود ۲۲ درصد استفاده کنند.

در چهل و سومین حراج ۱۵ بانک و موسسه اعتباری غیربانکی شرکت کردند. در این حراج ارزش سفارش‌های ارسال شده و ارزش سفارش‌های پذیرفته شده ۴۲۷.۰ هزار میلیارد ریال بود. مدت توافق بازخرید هفت روز و حداقل نرخ توافق بازخرید ۲۰.۱۵ درصد است.

همچنین ارزش توافق‌های بازخرید سررسید شده ۳۴۷.۸ هزار میلیارد ریال بود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هشت − سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مصباحی مقدم: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی متناسب با شرایط اقتصادی باشد

«غلامرضا مصباحی مقدم» امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، ...