راهبرد بازار؛ چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در خراسان جنوبی ساخته می‌شود

راهبرد بازار؛ چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در خراسان جنوبی ساخته می‌شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۲۳:۰۷

مجید جودی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از روستاهای صولابست، توت و ماخونیک شهرستان سربیشه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساخت چهار هزار و ۵۰۰ واحد در روستاها و شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت خراسان جنوبی به‌صورت پایلوت تا ۲ هفته آینده آغاز می‌شود و کمک بلاعوض ۵۰ میلیون تومان از سوی بنیاد مستضعفان و ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان از سوی بنیاد مسکن برای ساخت هر واحد اختصاص داده خواهد شد.

وی گفت: همچنین برای هر واحد مسکونی ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌شود که در صورت تصویب تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی متمم این تسهیلات هم در نظر گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به نُرم مقاوم‌سازی مسکن روستایی در خراسان جنوبی افزود: این استان از لحاظ واحدهای مقاوم‌سازی نسبت به متوسط کشوری وضعیت بهتری دارد.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه در بحث مقاوم‌سازی مسکن روستایی اغلب افرادی با آورده شخصی و استفاده از وام مشارکت کرده‌اند گفت: اما نیاز بود که برای متقاضیانی که تمکن مالی کمتری داشتند نیز واحدها مقاوم‌سازی شود لذا طرح ساخت ۱۱ هزار واحد مسکن محرومان در سال‌های ۹۸ و ۹۹ برای این استان اجرا شد.

جودی عنوان کرد: با توجه به شرایط مناطق مختلف خراسان جنوبی و محرومیت استان امید است ساخت چهار هزار و ۵۰۰ واحد با کمک مردم برای مقاوم‌سازی مسکن روستایی سریعتر عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: برای افرادی که امکان پرداخت تسهیلات ندارند و از تمکن مالی برخوردار نیستند هم برنامه داریم علاوه بر استفاده از کمک بلاعوض بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان با استفاده از سیمان رایگان که بنیاد مستضعفان تامین می‌کند بتوانیم به صورت کاملا بلاعوض و متراژهای محدود واحدهایی ساخته شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: این واحدها با زیربنای ۲۵ تا ۳۰ متر صرفا از محل کمک بلاعوض بنیاد مستضعفان و حساب ۱۰۰ امام(ره) با سیمان رایگان (به میزان هشت تا ۱۰ میلیون تومان برای هر واحد) ساخته خواهد شد و اگر وام هم داشته باشند اندک است که متقاضی بتواند اقساط را پرداخت کند.

وی با تاکید بر اینکه طرح ساخت چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی به‌زودی توسط  بنیاد مسکن در استان کلید می‌خورد اظهار داشت: آنچیزی که در روند اجرای این طرح اهمیت دارد عنوان مشارکت و حمایت مردم است.

جودی ادامه داد: نیروی کارگری و اجرای عملیات را مردم می‌توانند به عهده بگیرند تا بتوانیم هزینه را پایین بیاوریم و مردمی که از نظر مالی در فقر به سر می‌برند برای اینکه وام نگیرند و مقروض نشوند با حداقل هزینه‌ها صاحب سرپناه شوند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 × 1 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ وزیر راه و شهرسازی: فرم “ج” برای متقاضیان نهضت ملی مسکن اصلاح شد

رستم قاسمی روز جمعه در حاشیه  کلنگ زنی طرح نهضت ملی مسکن در گفت و ...