راهبرد بازار؛ تفاهم‌نامه ارایه خدمات واحد به تعاونی‌ها و توزیع هوشمند کالا منعقد شد

راهبرد بازار؛ تفاهم‌نامه ارایه خدمات واحد به تعاونی‌ها و توزیع هوشمند کالا منعقد شد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۲۳:۳۸

  به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز چهارشنبه ایرنا از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران (پات)، «اسماعیل قادری‌فر» افزود: به منظور واگذاری امور تصدی‌گری دولت به بخش‌های غیر دولتی به ویژه تعاونی‌ها و استفاده بهینه از منابع، ظرفیت‌ها و امکانات و توانایی‌های موجود جهت توزیع هوشمند محصولات کشاورزی تفاهم‌نامه‌ای فی مابین سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه کمک به تنظیم، نظارت و کنترل بازار ضروری است، تصریح کرد: طبق این تفاهم نامه برنامه‌ریزی، هماهنگی، تدوین و ارائه سیاست های اجرای و عملیاتی جهت توسعه کیفی تعاونی ها و همچنین بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و امکانات و توانمندی های طرفین جهت توزیع بهینه کالا و خدمات توسط تعاونی ها با هدف توزیع هوشمندانه و مناسب کالاهای اساسی صورت می گیرد.

وی اهداف این تفاهم نامه را توسعه همکاری های دو جانبه در جهت تقویت و توسعه هر چه بیشتر تعاونی ها، کمک به افزایش سهم بخش تعاون جهت رسیدن به ۲۵ درصد سهم اقتصاد کشور، توسعه هر چه بیشتر فرهنگ تعاون در بین آحاد جامعه، کمک به حذف واسطه های غیرضرور از چرخه تولید و توزیع کالا، اهتمام در خصوص مهار گرانی و کنترل و نظارت بر بازار، کمک به افزایش رضایتمندی مصرف کنندگان از طریق توزیع هوشمند اقلام مورد نیاز دانست.

قادری فر دیگر اهداف این تفاهم نامه را گسترش عدالت اجتماعی از طریق توزیع عادلانه فرصت ها، منابع و امکانات، کمک به ارتقای رقابت پذیری در بین تعاونی ها، استفاده حداکثری از ظرفیت موجود بخش تعاونی جهت توزیع کالا و خدمات سطح کشور و کمک به ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، پیش از این فروش اینترنتی مرغ منجمد با قیمت مصوب ۳۱ هزار تومان  و هر شانه تخم مرغ ۳۰ تایی با نرخ مصوب ۴۳ هزار تومان در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران کلید خورده بود.

همچنین طرح بازرسی و نظارت کالاهای اساسی از دوشنبه (هشتم آذرماه) در سطح خرده‌فروشی‌ها و صنایع تولیدکننده در واحدهای تولیدی سراسر کشور شروع شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یازده + بیست =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خوزستان در کشت قراردادی گندم در کشور پیشتاز است

تورج نوروزی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: وزارت جهاد کشاورزی امسال برای ...