راهبرد بازار؛ ایران امسال بیش از ۵۰ میلیون دلار کیف و کفش صادر کرده است

راهبرد بازار؛ ایران امسال بیش از ۵۰ میلیون دلار کیف و کفش صادر کرده است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۰۲:۲۰

علی رسولیان چهارشنبه شب در حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه صنعت کیف، کفش، ماشین آلات، مواد اولیه و محصولات پوست و چرم در مشهد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: صنعت کفش و چرم اشتغال بسیار بالایی ایجاد می کند و برابر بررسی‌های انجام شده در بین ۷۱ رسته شغلی، کیف و کفش چهارمین اشتغال را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه میزان واردات کیف و کفش در طول سالیان گذشته به شدت کاهش یافته و نزدیک به صفر شده است که جای خوشحالی دارد.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی گفت: تولیدکنندگان توانمندی در هشت مرحله زنجیره کفش در کشور وجود دارد که به همه بخشهای این صنعت باید توجه کرد تا متناسب با خواست مشتریان بتوانیم تولید کنیم.

رسولیان افزود: در صنایع کوچک و شهرک های صنعتی هم از خوشه‌های کفش حمایت و شهرکهای صنفی و تولیدی ویژه کیف و کفش ایجاد می کنیم و در این زمینه محدودیت نداریم و امیدواریم با مشارکت اتحادیه‌ها و بخش خصوصی بتوانیم وضعیت بهتری را در این زمینه شاهد باشیم.

وی اضافه کرد:برای صادرات کیف و کفش بخش خصوصی هم باید اقدام کرد چون این بخش هم انسان های توانمند دارد و هم از نظر فنی توان بالایی دارند و اگر هم مانعی در تامین مواد اولیه آنها وجود دارد باید آن موانع را برداشت و به خصوص کارگاههای صنفی نیز مشوقهای خاص داد.

دوازدهمین نمایشگاه صنعت کیف، کفش ماشین آلات، مواد اولیه و محصولات پوست و چرم در مشهد از امشب در محل نمایشگاه بین المللی مشهد آغاز به کار کرد و تا ۲۷ آذر به کار خود ادامه می دهد.

این نمایشگاه به مساحت ۶ هزار متر مربع و با ۹۷ غرفه در نمایشگاه بین المللی مشهد گشایش یافته و از ساعت ۱۵ تا ۲۰ برای بازدیدکنندگان باز است.

در این نمایشگاه غرفه هایی از استانهای تهران، زنجان، اصفهان، آذربایجان شرقی، همدان و قم نیز حضور دارند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بیست − 15 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تمام پروازهای تهران-استانبول متوقف شد

 برخی گزارش‌ها از توقف پروازهای تهران-استانبول به دلیل بدی آب و هوای فرودگاه مقصد در ...