راهبرد بازار؛ محصولات کشاورزی ایران از سلامت کامل برخوردار است

راهبرد بازار؛ محصولات کشاورزی ایران از سلامت کامل برخوردار است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۰۲:۴۰

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز چهارشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «محمدمهدی برومندی» افزود: کمترین مصرف کود شیمیایی در واحد سطح را در جهان، دو کشور سوریه و مراکش دارند و پس از این کشورها ایران در رتبه سوم قرار دارد و مصرف کود در ایران از کشورهای اروپایی و بسیاری کشورهای دیگر کمتر است.

 معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان‌کرد: اطمینان می‌دهم که محصولات کشاورزی و غذای ایران در سلامت کامل است و برخی صحبت‌های مطرح شده درباره غیر استاندارد بودن محصولات و میزان نیترات در محصولات کشاورزی به‌طور کامل بی اساس است.

برومندی ادامه‌داد: در یک سال اخیر به دلیل حذف یارانه ۴۲۰۰ تومانی و افزایش قیمت کودهای وارداتی، حتی با کم مصرفی کود مواجه بودیم و به هیچ وجه محصول ایرانی به دلیل وجود مقادیر غیر استاندارد نیترات در آن از کشورهای دیگر برگشت نخورده است.

وی گفت: در محیط‌های گلخانه‌ای، تولیدات گلخانه‌ای هم دارای مسوول فنی است و نظارت کلی بر این تولیدات انجام می‌شود.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه‌داد: سالیانه هشت میلیون تن نواع محصولات کشاورزی از کشور صادر می‌شود که اگر کوچکترین مشکلی در کشاورزی وجود داشت این میزان صادرات هرگز انجام نمی‌شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، سال گذشته با وجود تحمل خشکسالی بسیار سخت، علاوه بر تامین غذای کشور، ۶ میلیارد دلار درآمد ارزی در بخش کشاورزی به دست آمد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

نه + چهارده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ وزیر جهاد کشاورزی: خودکفایی برنج اولویت دولت در بخش کشاورزی است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، سیدجواد ساداتی نژاد جمعه شب ...