راهبرد بازار؛ باند غربی منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

راهبرد بازار؛ باند غربی منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۱۷:۳۴

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «خیراله خادمی» در بازدید از منطقه دو آزادراه تهران- شمال افزود: برای بهره‌برداری هرچه سریعتر از آزادراه تهران-شمال عملیات اجرایی اولویت بندی شده و تا پایان سال ۱۴۰۱ باند غربی منطقه دو و تا پایان دولت سیزدهم باند برگشت به طول ۲۲ کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد و به این ترتیب تا سال آینده از تهران تا پل زنگوله در استان مازندران بخش عمده از گلوگاه‌های ترافیکی مسیر رفع می‌شود.

وی با تاکید بر پیچیدگی‌های عملیات اجرایی در این منطقه ادادمه داد: این منطقه از آزادراه تهران-شمال که از دوراهی شهرستانک تا انتهای پل زنگوله امتداد می‌یابد ۲۲ کیلومتر است و بیش از ۷۰ درصد مسیر از تونل تشکیل شده است که حفاری ۹۰ درصد از تونل‌ها به جز تونل البرز غربی به اتمام رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال از شهرستانک تا پل زنگوله به طول ۲۲ کیلومتر بوده که ۷۰ درصد مسیر، تونل و تحت عنوان تونل البرز در حال اجراست. هم‌اکنون حفاری ۹۰ درصد تونل‌های منطقه ۲ و ۳۰ درصد عملیات پل‌ها در این مسیر به اتمام رسیده است.

تکمیل منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال براساس اولویت‌بندی در حال اجرا و اولویت نخست باند غربی مسیر به طول ۱۵ کیلومتر بوده و تاکنون ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. اولویت دوم باند شرقی با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی و اولویت سوم این قطعه از آزادراه تهران_ شمال تونل شرقی است.

مطابق اعلام شرکت ساخت به منظور بهره‌برداری از فاز اول مسیر، ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

16 − پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ پذیرش دو آپارتمان مسکونی شهرداری تهران در بورس کالا

اقتصاد ایران: دو ملک شهرداری تهران شامل دو واحد آپارتمان مسکونی در بازار فرعی بورس ...