راهبرد بازار؛ متوسط واحدهای مسکونی روستایی نوسازی شده در کشور حدود ۵۰ درصد است

راهبرد بازار؛ متوسط واحدهای مسکونی روستایی نوسازی شده در کشور حدود ۵۰ درصد است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۲۰:۳۶

اکبر نیکزاد عصر پنجشنبه در دیدار با استاندار  اصفهان در محل استانداری افزود: ۴۵ درصد واحدهای مسکونی روستایی در استان اصفهان نوسازی شده است که برای رسیدن به رقم مطلوب  همت و همکاری بیشتری نیاز است.

وی بیان کرد: اصفهان در  حوزه مسکن شهری عملکرد بسیار خوبی داشته است اما در نوسازی مسکن روستایی همت مضاعفی از سوی بنیاد مسکن و توجه استانداری اصفهان می‌طلبد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به اینکه وام مسکن روستایی در زمان حاضر مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته  است، ادامه داد: باید این وام ۲۰۰ میلیون تومان شود که این میزان دارای مصوبه است و امیدواریم تا چند روز آینده اجرایی شود.

وی وام مسکن روستایی را با سود پنج درصد، بازپرداخت ۲۰ساله و اقساط یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: پیش از این تعدادی از بانک‌ها در ارائه این وام مانع‌اندازی و درخواست چک می‌کردند اما این وام نیاز به ضامن زنجیره ای سه نفره از اهالی روستا با ارائه سفته دارد.

نیکزاد اظهارداشت: در بحث مسکن روستایی انتظار داریم اصفهان که به عنوان پیشرو در کشور شناخته می‌شود بهتر عمل شود.

وی با اشاره به اینکه قرار است بنیاد مسکن در حوزه مسکن شهری ورود پیدا کند گفت: این امر در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر محقق خواهد شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به اینکه بنیاد مسکن استان اصفهان در زمینه مسکن شهری توان بالایی دارد و مسوولان مسکن و شهرسازی نیز همواره همکاری خوبی داشته‌اند عنوان کرد: کیفیت، سرعت کار و با برنامه پیش رفتن طرح‌های مسکن‌ شهری به خوبی در حال اجراست.

وی تصریح کرد: برگزاری جلسه شورای عالی استان می‌تواند بسیاری از مشکلات حوزه مسکن را حل کند.

نیکزاد بیان کرد: در زمینه اجرای طرح‌های هادی نیز توفیقات خوبی داشتیم و استان اصفهان به عنوان پیشروترین استان درحال خریداری یک کارخانه تولید قیر در استان است و اولین استانی است که این اقدام را انجام می‌دهد و خیر و برکت آن به روستاها نیز می‌رسد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور یادآورشد: بافت‌های با ارزش بسیاری از روستاها در حال شناسایی و بهسازی معابر نیز با نقشه‌های ویژه‌ای انجام و به روستاهای گردشگرپذیر تبدیل می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهارده − یازده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تردد خودروها در محورهای کندوان و هراز پرحجم است

سرهنگ یدالله جهان‌تاب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به بارش ...