راهبرد بازار؛ افتتاح مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال تا پایان سال آینده

راهبرد بازار؛ افتتاح مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال تا پایان سال آینده

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۶ - ۰۵:۳۸

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، «رستم قاسمی» در حاشیه بازدید از منطقه ۲ آزاده راه تهران-شمال اظهار داشت: امروز فرصتی برای بازدید از آزادراه تهران شمال ایجاد و با حضور «سید پرویز فتاح» برای ادامه کار، تصمیم‌های خوبی گرفته شد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد در ۶ کیلومتر باقی مانده مسیر برگشت تونل البرز، با تامین مالی مناسب، کار با سرعت ادامه یابد.

وزیرراه و شهرسازی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۲ هزار دستگاه ماشین آلات و بالغ بر ۲ هرار نفر در این کارگاه کار می‌کنند گفت: مقرر شد با حمایت‌های صورت گرفته ماهانه ۲.۵ تا ۳ درصد باند رفت در این مسیر پیشرفت داشته باشد و همزمان کار در باند دوم نیز ادامه یابد.

قاسمی افزود: در مذاکره‌های امروز قرار شد با بکارگیری یک مشاور جدید، بررسی‌های مجددی انجام شود تا با روش‌های آسان‌تر بتوان کار را برای احداث آزادراه در قطعه ۳ ادامه داد.

وی درباره اعتبارات مالی مورد نیاز برای احداث بخش‌های باقی مانده کار در قطعه ۲ نیز ادامه داد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، تکمیل قطعه دوم نیازمند ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار است که ۳ هزار میلیارد تومان آن توسط دولت و ۳ هزار میلیارد تومان آن توسط بنیاد مستضعفان تامین خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: همچنین در باند رفت نیز سهم وزارت راه  هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که برنامه ریزی برای تامین منابع مالی آن دیده شده است و تا امروز قطعه دوم با احتساب تونل، ۷۴ درصد در باند رفت و بدون تونل، ۶۳ درصد در این مسیر پیشرفت داشته که کار در مسیر رفت این قطعه تا پایان سال ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد.

فتاح هم در بازدید مشترک با وزیر راه از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال ضمن اشاره به میزان پیشرفت کار در منطقه ۲ آزادراه گفت: در حال حاضر کار در این منطقه از آزادراه به واسطه مشکلات تامین مالی از سوی دولت که آن هم به دلیل تغییر و تحولات و جابجایی در دولت‌های دوازدهم و سیزدهم رخ داد، به یک درصد پیشرفت فیزیکی در ماه رسیده است، ولی در جلسه امروز مقرر شد با رفع این موانع و تامین مالی مناسب و حل مشکلات این بخش توسط دولت، میزان پیشرفت ماهانه پروژه به ۲.۵ تا ۳ درصد برسد تا کار مسیر رفت این قطعه در پایان ۱۴۰۱ تکمیل شود و  با قول‌های وزیر راه مشکلات تامین مالی این پروژه برطرف می‌شود.

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه ۵۰ درصد تامین مالی این پروژه به عهده بنیاد است ادامه داد: ما تا امروز بیش از ۱۰۰ درصد تعهد خود را برای کمک به پیشرفت بیشتر پروژه انجام داده ایم و قول دادیم در ادامه نیز، سهم خود را به طور کامل انجام دهیم و سیمان و میلگرد پروژه را به صورت ۱۰۰ درصدی تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه مسیر رفت در قطعه ۲ آزادراه تهران شمال تا پایان ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد خاطرنشان کرد: تاکید وزیر بر این بود که همزمان با کار در این مسیر، در باند برگشت نیز کار انجام شود و به این توصیه عمل می‌کنیم.

فتاح افزود: امروز همچنین مقرر شد برای پیشرفت هرچه سریعتر هر ۳ ماه یک بار در دفتر آقای وزیر جلسه‌ای پیرامون آزادراه داشته باشیم و هر ۶ ماه یک بازدید مشترک انجام شود تا این پروژه موثر در زمانبندی وعده داده شده تکمیل شود.

رییس بنیاد مستضعفان درباره مشخصات فنی پروژه احداث قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال گفت: قطعه ۲، حدود ۲۲ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن یعنی تونل البرز افتتاح شده و ۱۶ کیلومتر از این مسیر باقی مانده که تا امروز حدود ۷۵ درصد پیشرفت داشته است؛ نکته قابل توجه آن است که عمده مسیر در قطعه ۲ آزادراه تهران شمال، تونل و پل است و همین موضوع، کار در این قطعه از آزادراه را سخت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال از شهرستانک تا پل زنگوله به طول ۲۲ کیلومتر بوده که ۷۰ درصد مسیر، تونل و تحت عنوان تونل البرز در حال اجراست. هم‌اکنون حفاری ۹۰ درصد تونل‌های منطقه ۲ و ۳۰ درصد عملیات پل‌ها در این مسیر به اتمام رسیده است.

تکمیل منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال براساس اولویت‌بندی در حال اجرا و اولویت نخست باند غربی مسیر به طول ۱۵ کیلومتر بوده و تاکنون ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. اولویت دوم باند شرقی با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی و اولویت سوم این قطعه از آزادراه تهران_ شمال تونل شرقی است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده − 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ایران در دولت سیزدهم تولیدکننده پارچه ایربگ خودرو شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، تولید بومی پارچه‌های ایربگ خودرو ...