راهبرد بازار؛ معاون وزیر راه: بارورسازی ابرها تا پایان امسال در کرمان انجام می‌شود

راهبرد بازار؛ معاون وزیر راه: بارورسازی ابرها تا پایان امسال در کرمان انجام می‌شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۶ - ۲۰:۴۴

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا محمد محمدی‌بخش در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه شهر کرمان افزود: در حوزه های هوشمندسازی راه ها و هواشناسی اتفاقات خوبی در کشور رقم خورده است و طی ۲ سال گذشته طبق فرمایشات مقام معظم رهبری کار علمی و جهادی در مجموعه های دانش بنیان در حوزه باروری ابرها اتفاق افتاد.

به گفته وی امروز یکی از پنج کشور دنیا در فناوری باروری ابرها هستیم و تا پایان سال جاری بحث باروری ابرها را در کرمان هم دنبال می کنیم تا نزولات جوی در این استان بیشتر شود.

محمدی بخش تصریح کرد: وظیفه همه مسئولان برگرداندن اعتماد مردم به خادمان خود است و این جز با کار جهادی انسان های پاکدست، خدمتگزار و شریف میسر نمی شود و مردم استان کرمان الگوی فراموش نشدنی خود را دارند و باید فرهنگ حاج قاسم در بدنه دولت ساری و جاری شود.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه به دلیل زیرساخت های ایجاد شده در فرودگاه کرمان زمینه گسترش پذیرش مسافر داخلی و بین المللی فراهم شده است ادامه داد: در فرودگاه های استان کرمان نزدیک به ۹۰ پرواز در هفته انجام می شود و با تلاش های صورت گرفته و ثمره خون شهید سلیمانی در آینده نزدیک پروزاهای سوریه  نیز آغاز خواهدشد.

محمدی بخش بیان کرد: با برداشته شدن ویزای سفر هوایی به عراق مقدمات لازم برای پرواز مستقیم از اقصی نقاط کشور به نجف اشرف هم فراهم شده است و پروتکل نهایی هفته آینده با همکاران در نجف تعیین خواهد شد تا مردم به عتبات عالیات سفر کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: سال آینده یکهزار و ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای ۳۸۴ پروژه فرودگاهی در استان کرمان اختصاص یافته که ۷۰۰ میلیارد تومان توسط استان و مابقی توسط سازمان هواپیمایی تامین می شود.

وی ادامه داد: حدود ۱۳ هزار دستگاه کامیون با ۱۸ هزار نفر راننده حرفه ای در پایانه ها و حمل و نقل استان کرمان فعالیت دارند و در حوزه راهداری نیز ۱۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه آسفالته در سطح استان وجود دارد که از این حیث دومین استان کشور محسوب می شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج × 1 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ایران در دولت سیزدهم تولیدکننده پارچه ایربگ خودرو شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، تولید بومی پارچه‌های ایربگ خودرو ...