راهبرد بازار؛ ارزآوری ۵۹۳ میلیون دلاری بنیاد مستضعفان در سال ۱۴۰۰

راهبرد بازار؛ ارزآوری ۵۹۳ میلیون دلاری بنیاد مستضعفان در سال ۱۴۰۰

زمان انتشار : 1400/10/02 - 03:26

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، «سید محمد اتابک» با اشاره به جزئیاتی از فعالیت شرکت‌های بنیاد در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: با وجود مشکلاتی که شیوع کرونا از یک سو و همچنین قطعی برق صنایع از سوی دیگر تولید را در کشور دچار مشکل کرده بود، شاخص‌های تولید در شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان، نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت.

 معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان اضافه کرد: بر همین اساس میزان تولید از ابتدای امسال تا پایان آبان نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۷.۲ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه طی این مدت میزان بهره وری در گروه بنیاد نیز ارتقاء داشته است، افزود: بیشترین سهم از رشد تولید بنیاد در میان هلدینگ‌های زیرمجموعه مربوط به هلدینگ انرژی با ۳ درصد، صنایع غذایی با ۱.۹ درصد و هلدینگ کاوه پارس با ۱.۳ درصد بوده است.

اتابک در ادامه با اعلام رشد صادرات و ارزآوری ۵۹۳ میلیون دلاری برای کشور در این مدت، گفت: طی این مدت صادرات محصولات گروه بنیاد به نسبت ۸ ماهه سال ۱۳۹۹، ۶۷ درصد رشد داشته و میزان صادرات در این مدت، از برنامه در نظر گرفته به میزان قابل توجهی پیشی گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: طی این مدت، هلدینگ‌های کاوه پارس با ۶۹ درصد، انرژی گستر ۱۶ درصد و پایاسامان با ۷ درصد در زیرمجموعه بنیاد مستضعفان، بیشترین سهم از صادرات گروه بنیاد را داشته اند.

 به گفته معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان، در ۸ ماهه امسال ۴۵ محصول صادراتی به بیش از ۴۲ کشور در ۴ قاره آسیا، اروپا، آفریقا و اقیانوسیه صادر شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ایمنی خانه‌های روستایی کرمان با خیز تسهیلات مقاوم‌سازی

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، یکی از مهمترین نیازهای توسعه ...